Jump to content

Sve aktivnosti

Sadržaj se automatski ažurira

  1. protekli sat
  2. Ako je kupoprodajna cijena 10% od tržišne, to bi se još i moglo osporavati i braća bi mogla tvrditi da ste time prikrili ugovor o darovanju. Ako je kupoprodajna cijena nešto malo manja od tržišne, neće biti problema (jedino bi vam u tom slučaju Porezna uprava mogla razrezati porez po svojim tablicama, a ne po cijeni navedenoj u ugovoru. Da preduhitrim sljedeće pitanje - ne, nema nekog pravila koliko nisku kupoprodajnu cijenu možete staviti, to se može gledati od slučaja do slučaja (i što se tiče Porezne uprave i što se tiče toga da se braća pozivaju na fiktivni ugovor koji prikriva darovanje).
  3. Tako je ovaj diskriminirajući zakon skrojen - imam osjećaj da su prije donošenja razina prvo pogledali statistiku i vjerojatno je većini ljudi napisano da je u pitanju kronična bolest a ne tjelesno oštećenje pa su kroničare pogurali na 3.razinu ovdje bi ti bilo ogromno opterećenje proračuna. Ovako su to fino riješili jer ne postoji dogovor između ZOSI I HZSR a ispaštaju osobe koje su zaista diskriminirane i gurnute na marginu društva. U ovoj državi su najviše diskriminirani slabi, oni koji nemaju svoj glas: nerođeni, invalidi pa čak i životinje.... Ovo se samo uklopilo u priču. Država ima druge prioritete. Kako je gdin Cvrtila rekao: brkaju pojmove. Koliko sam uspjela saznati, jedino što je (ukoliko je slučaj i kao ovaj naš) moguće je napisati žalbu u kojoj se, uz logično objašnjenje, traži vještačenje drugostupanjskog tijela te tražiti da se izmijeni taj naziv na temelju dokumenatcije a na osnovu kojega bi se napisalo novo rješenje. Ispravite me ako griješim.
  4. Sad ćete laše donijeti odluku o daljnjem postupanju. Lp🙂
  5. Invalidnina se isplačuje za mjesec unazad kao i mirovina, tako da je isplaćeno srazmjeno danima života u zadnjem mjesecu, a vjerojatno po ostavinskoj raspravi.
  6. Vještačena je po Zakonu o socijalnoj skrbi i imala je to pravo do 31.12.2023. godine do stupanja na snagu Zakona o inkluzivnom dodatku 01.01.2024. kada je to pravo provedeno na ID. Isto tako ukinuti su čl. 50-60. Zakona o socijalnoj skrbi. Trebala bi dobiti od 01.01.2024. razliku između potpre za razinu 3. do prava iz dodatka za pomoć i njegu. Dali je dobila obavijest ili rješenje, dali je bila na novom vještačenju i kada. 432 EUR je razina potpore 3. a IV stupanj je invalidnost (funkcioniranje unutar invaliditeta)
  7. Pozdrav, hvala vam na odgovoru. Proućio sam odredbe prostornog plana općine te sam pronašao sljedeći sadržaj. "Minimalna udaljenost potpuno ukopanog dijela osnovne građevine kao i ukopanih pomoćnih građevina (spremnici goriva, sabirne jame, cisterne za vodu, bazeni) od granica građevne čestice je 2,0 m." Koliko vidim prema ovoj odredbi pozicija bazena nije u skladu sa prostornim planom.
  8. Kako točno priječi ulaz? Parkira ispred kolnog ulaza ili samo na cestu uz otvorenu parcelu? Parkira na cestu ili nogostup? Kolika je širina ceste?
  9. Mediji imaju pravo objavljivati sve što je od javnog interesa, a tu uglavnom nema jasnih i preciznih pravila što i kako. Ako sumnjate da su izašli s previše informacija, možete se obratiti Agenciji za zaštitu osobnih podataka i Agenciji za elektroničke medije, pa ćete vidjeti što će odgovoriti.
  10. Mama je dala zahtjev za osobnu invalidninu 25.10.2022. u centru za socijalnu skrb.Do sada prima dodatak za njegu i pomoć od mirovinskog 121 euro.Tada nije postojao inkluzivni dodatak.Jučer je dobila obavijest za pravo na inkluzivan dodatak ali kako ostvariti povrat od dana zahtjeva na koji je imama pravo prije inkluzivnog dodatka.Dodijeljen joj je 4 stupanj od 432 eura.lp
  11. Trebali su obavijestiti vlasnika (kad se steknu uvjeti), ali sve radnje se provode prema trenutnom korisniku koji je tim vozilom nešto počinio, bez obzira na prisutnost ili znanje vlasnika, pa tako i oduzimanje i vraćanje. Za konkretnije podatke o vraćanju se trebaš obratiti državnom odvjetništvu ili sudu koji je vodio postupak i odredio vraćanje.
  12. Danas
  13. Policija uglavnom rutinski piše neprilagođenu brzinu, a možeš tužiti koncesionara radi neoznačavanja ili nepopravljanja ceste, ali šanse za pozitivan rezultat ovise o previše toga da bi se moglo točno znati kako će to završiti (kako je i kada nastalo oštećenje, kojom brzinom i stranom si vozio, kako je općenito došlo do nesreće i dr.).
  14. U principu, ne, nema ograničenja i da, smiju naplaćivati parking na takvim mjestima.
  15. Ostala sam bez riječi. Sve ovo je ispalo gore nego smo se nadali 😥
  16. Spojila sam oba vaša upita budući da se odnose na istu temu. Prvo, i navažnije, što bi trebalo saznati da li se vaše parcele nalaze u obuhvatu građevinskog područja u prostornom planu. Tu informaciju možete dobiti u nadležnom uredu za prostorno uređenje i graditeljstvo JLU na čijem području je zemljište locirano putem podnešenog zahtjeva za izdavanje lokacijske informacije. Ako se barem jedna čestica nalazi u građevinskom području i ispunjava propisane prostornim planom uvjete za građevinsku česticu, potrebno je ishoditi građevinsku dozvolu – na temelju glavnog projekta ili tipskog projekta ako je ta mobilna kućica / kontejner prošla proceduru dobivanja rješenja o tipskom projektu prema članku 77. Zakona o gradnji. A ako se zemljište nalazi izvan građevinskog područja, u tom slučaju, ne možete postaviti mobilnu kućicu/kontejner u svrhu koju ste naveli (bar ne zakonito). Lp🙂
  17. Upit ima premalo konkretnih podataka da bi se na njega moglo jednoznačno odgovoriti. Načelno, na temelju glavnog projekta, a bez ishođenja građevinske dozvole može se graditi bazen tlocrtne površine do 100m2 ukopan u tlo (članak 4. točka 1.c) Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima). Pri tom, u projektiranju i građenju građevina te izvođenju radova iz stavka 1. ovoga članka investitor, projektant i izvođač dužni su pridržavati se svih propisa i pravila struke koji se odnose na njihovo građenje te se iste ne smiju projektirati, graditi, odnosno izvoditi ako je to zabranjeno prostornim planom ili na drugi način protivno prostornom planu. (članak 1. stavak 2. istog Pravilnika) Na glavni projekt primjenjuje se procedura predviđena Zakonom o gradnji (od ishođenja eventuanih potvrda na isti, prijave početka građenja - uz imenovanje nadzornog inženjera i ovlaštenog izvođača radova). Položaj bazena u odnosu na susjednu građevinsku česticu trebao bi biti definiran u provedbenim odredbama prostornog plana koji se primjenjuje na vašem području, odnosno na području jedinice lokalne uprave. Većina prostornih planova u kopnenom dijelu Hrvatske nema uključen pojam bazena, pa se na bazen odgovarajuće primjenjuju odredbe za pomoćne zgrade/građevine, dok većina primorskih prostornih planova ima ugrađen i taj tip građevine, pa je snalaženje u odredbama za provođenje olakšano. To ćete ipak trebati pitati susjeda, imajući u vidu prethodno navedeno. Zavisi o odredbama prostornog plana. Lp🙂
  18. znaći ako kupujem kod privatnika pretpostavljam da je pdv već riješen pa ne moram
  19. Od czss zatražila sam isplatu posljednje neisplaćene osobne invalidnine nakon smrti supruga. Suprug je umro 22. u mjesecu te mi nije Isplacen cijeli iznos nego umanjeni iznos tj.za 21 dan tog mjeseca . Je li takav izracun po zakonu ? Rješenje je bilo za mjesecni iznos Osobne invalidnine,te se pri ranijajoj isplati nije iznos mijenjao Ovisno o tome ima li mjesec 30 ili 31 dan. Hvala na odgovoru.
  20. Pozdrav svima! ljubazno molim ako mi netko može pružiti više informacija vezanih uz stanku za dojenje (https://hzzo.hr/rodiljne-i-roditeljske-potpore, stavak 7.) i koje sve obveze poslodavac ima u slučaju da zaposli osobu koja koristi navedeno pravo. Naime, radi se o potencijalnom zapošljavanju osobe koja je trenutno na porodiljnom dopustu kod drugog poslodavca (u 8/2024 ističe porodiljni dopust). Osoba je volja prekinuti porodiljni dopust i početi raditi na novom radnom mjestu na puno radno vrijeme. U tom slučaju, novi poslodavac bi joj omogućio korištenje stanke za dojenje do prve godine života djeteta. Znamo da se stanka za dojenje koristi u trajanju od dva sata dnevno(u komada ili 2 x 1 sat) i da ju pokriva HZZO, no imamo neke nedoumice vezane uz korištenje ovog prava: osobi koja koristi stanku za dojenje će se u evidenciji radnih sati pisati da je radila 8 sati dnevno, kako i piše u ugovoru o radu - moraju li se ta 2 sata stanke za dojenje također negdje u evidenciji radnih sati zabilježiti? ako osoba ima ugovorenu plaću od npr. 1.300,00 eura brutto, isplaćuje li se osobi cijeli iznos plaće ili se plaća umanjuje za sate korištenja stanke za dojenje? ulazi li u tih 2 sata stanke za dojenje i dolazak i odlazak s posla, u slučaju da bi osoba odlazila u svoj dom na stanku i vraćala se natrag na posao (od posla do mjesta stanovanja je 30 min vožnje automobilom)? Do sad se nismo još susreli s ovim pravom, kao ni poznanici i suradnici s kojima smo razgovarali pa ljubazno molim ako mi netko može pružiti tražene informacije. Unaprijed zahvaljujem!
  21. (5. razina) odrasle osobe samci i odrasle osobe s psihičkim bolestima, oštećenjem sluha, oštećenjem vida (4. razina) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem Barthelov index 61-90
  22. jučer
  23. Evo bio sam na tom famoznom prvostupanjskom vjstacenju komisije ministarstva branitelja,lica poznata prica ista, njima zao sto eto ZG neda vise od 20% oni ce napisati 30% APP Niti da su dali priliku nesto reci, uglavnom potpisi par papira..oni salju na drugostupannsko vjestacenje ..ako ne prode zali se...ali ... guraj da ti se podigne omjer rat mir koje pak vjestaci ZOSI..ako treba i u upravnom postupku, hvala i doviđenja. sve skupa 10 min U 10 minuta su skupili moj,vas zivot i rat,,, bojim se da od svega toga nema nista. ni meni ni velikoj vecini u slicnoj situaciji.
  24. Super, taj dio mi je jasan. Nije mi jasno kakvu isplatu za vrijeme bolovanja tražite.
  25. Stan ostaje i dalje na sinu. Vlasništvo se ne mijenja jer se je neko uselio u stan. Porez na nekretnine još nije uveden, ne zna se ništa tako da ništa nije moguće komentirat.
  26. Ako je PDV plaćen u vani onda nema plaćanja PDV-a kod nas. Ako nije plaćen, onda plaćate upravnu pristojbu na stjecanje auta.
  27. zanima me ako osoba ima 30% ostecenje organizma i 2.stupanjfunkcionalnog ostecenja,,ima kakva prava?u invalidskoj je mirovini koja je mizerna
  28. Pozdrav, preuzeo sam sudski postupak od roditelja koji je preminuo. Osim toga ništa drugo. On je bio tužitelj u tom procesu, zbog njega sam ga odlučio nastaviti. U slučaju da "izgubim" sudski proces da li sam dužan platiti sudske troškove s obzirom da nisam nista nasljedio drugo od njega - se to "računa" kao njegov dug, a s obzirom da nisam ništa drugo nasljedio ne moram ga platit/vratit. Hvala puno!
  1. Učitaj više aktivnosti korisnika


  • Popularni korisnici

  • Korisnici

    • Registriranih
      107621
    • Najviše online
      654

    Najnoviji korisnik
    brankor
    Registrirao se
  • Forum

    • Ukupno tema
      123,4k
    • Ukupno objava
      643,3k
  • Popularne teme

  • Nove objave

    • Ako je kupoprodajna cijena 10% od tržišne, to bi se još i moglo osporavati i braća bi mogla tvrditi da ste time prikrili ugovor o darovanju. Ako je kupoprodajna cijena nešto malo manja od tržišne, neće biti problema (jedino bi vam u tom slučaju Porezna uprava mogla razrezati porez po svojim tablicama, a ne po cijeni navedenoj u ugovoru.  Da preduhitrim sljedeće pitanje - ne, nema nekog pravila koliko nisku kupoprodajnu cijenu možete staviti, to se može gledati od slučaja do slučaja (i što se tiče Porezne uprave i što se tiče toga da se braća pozivaju na fiktivni ugovor koji prikriva darovanje). 
    • Tako je ovaj diskriminirajući zakon skrojen - imam osjećaj da su prije donošenja razina prvo pogledali statistiku i vjerojatno je većini ljudi napisano da je u pitanju kronična bolest a ne tjelesno oštećenje pa su kroničare pogurali na 3.razinu ovdje bi ti bilo ogromno  opterećenje proračuna. Ovako su to fino riješili jer ne postoji dogovor između ZOSI I HZSR a ispaštaju osobe koje su zaista diskriminirane i gurnute na marginu društva. U ovoj državi su najviše diskriminirani slabi, oni koji nemaju svoj glas: nerođeni, invalidi pa čak i životinje.... Ovo se samo uklopilo u priču. Država ima druge prioritete. Kako je gdin Cvrtila rekao: brkaju pojmove. Koliko sam uspjela saznati, jedino što je (ukoliko je slučaj i kao ovaj naš) moguće je napisati žalbu u kojoj se, uz logično objašnjenje, traži vještačenje drugostupanjskog tijela te tražiti da se izmijeni taj naziv na temelju dokumenatcije a na osnovu kojega bi se napisalo novo rješenje. Ispravite me ako griješim.                            
    • Sad ćete laše donijeti odluku o daljnjem postupanju. Lp🙂
    • Invalidnina se isplačuje za mjesec unazad kao i mirovina, tako da je isplaćeno srazmjeno danima života u zadnjem mjesecu, a vjerojatno po ostavinskoj raspravi.
    • Vještačena je po Zakonu o socijalnoj skrbi i imala je to pravo do 31.12.2023. godine do stupanja na snagu Zakona o inkluzivnom dodatku 01.01.2024. kada je to pravo provedeno na ID. Isto tako ukinuti su čl. 50-60. Zakona o socijalnoj skrbi. Trebala bi dobiti od  01.01.2024. razliku između potpre za razinu 3. do prava iz dodatka za pomoć i njegu. Dali je dobila obavijest ili rješenje, dali je bila na novom vještačenju i kada. 432 EUR je razina potpore 3. a IV stupanj je invalidnost  (funkcioniranje unutar invaliditeta)
    • Pozdrav,   hvala vam na odgovoru. Proućio sam odredbe prostornog plana općine te sam pronašao sljedeći sadržaj.   "Minimalna udaljenost potpuno ukopanog dijela osnovne građevine kao i ukopanih pomoćnih građevina (spremnici goriva, sabirne jame, cisterne za vodu, bazeni) od granica građevne čestice je 2,0 m."   Koliko vidim prema ovoj odredbi pozicija bazena nije u skladu sa prostornim planom.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija