Jump to content

Sve aktivnosti

Sadržaj se automatski ažurira

  1. jučer
  2. Postovani zamolila bih vas savjet za kompliciranu obiteljsku situaciju. Majka i ocuh zajedno preko 25god. On ima dvoje djece i majka dvoje (svi preko 30 godina sada i odselili se od kuce). Kao izvanbracna zajednica zivjeli smo u kuci od 2000. godine koja se gradila na terenu na njegovom imenu. Majka je radila sve godine i nema nista na svoje ime, zaradeni novac je isao za obitelj i kucu koja se gradila. Pred nekoliko godina ocuh prepisuje kucu na svoje dvoje djece. Nakon uvjeravanja majka potpisuje suglasnost i izjavu da joj se dozivotno osigurava koristenje donjeg (glavnog) stana te da ju nemaju pravo izbaciti. Njeno dvoje djece neznaju za to dok nije proslo par godina. Zanima me dali postoji ikakvo pravo za njenu djecu ili je njena suglasnost i izjava dovoljna njima da se kuca i okucnica prepisu na samo njegovu djecu? Da napomenem da su izjavili da ce obaviti isplatu od 20-30 tisuca eura jednom od njene djece ali ta se isplata nikada nije dogodila niti se izjava sluzbeno dokumentirala. Hvala na utrosenom vremenu, bilokakav savjet ili smjernica bi mi puno znacila.
  3. Pozdrav. Imam pitanje u vezi iznamljivanja kuće. Drzavljanin sam Hrvatske sa stalnim prebivalistem u Austriji,nisam porezni rezident u Hrvatskoj.Posjedujem malu kućicu na selu koja stoji godinama prazna.Imam mogućnost kucu trajno iznajmit.Moje pitanje je da li ja smijem tu kucu iznajmit a da ne postanem porezni rezident u Hrvatskoj jer vec placam porez u Austriji.Ako je to moguce moze li mi neko objasniti koja je procedura i sta moram napraviti. Unaprijed hvala.
  4. Ima li ko ideju, molim vas?
  5. Pricamo o prometnom prekrsaju .
  6. O kojem prekršaju pričamo?
  7. Da se u posjedovnim listovima maknu preci i da se upišem ja.
  8. Ako se napravi prekrsaj neko fotografira posalje ili prijavi po tablici dali policija mora utvrditi taj prekrsaj zbog cega se to dogodilo ili mogu samo prijaviti bez da pitaju pocinitelja prekrsaja zbog cega .
  9. Poštovani, nema otprilike, ni točno bez prosječnog vrijednosnog boda za ukupni radni staž. Korištenjem pristupa e-Građani brzo se dolazi do pvb za ukupni radni staž. Temeljem radnog staža iznos minimalne invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost, ozljeda na radu je 404.09 EUR-a.
  10. Da se nadovežem na zadnji post, danas sam zvala kontakt broj u HZMO, i bila uporna, i na kraju dobila djelatnicu koja se nije predstavila, pa ne znam kakvu vrstu poslova radi, ali je rekla da su tek sada dobili rješenja Komisije za inv.mirovinu za Zahtjeve predane tijekom srpnja 2023.godine, i da je gužva,... Zaključak je da bi mama mogla dobiti Rješenje onda tek negdje u jesen, a ako bude sreće, možda prije godišnjih odmora... U međuvremenu, da li netko ima kakvu informaciju o ovome što sam ranije pisala - ima li smisla, s obzirom na njeno tjelesno oštećenje, uopće predavati neki Zahtjev HZSR? Hvala svima unaprijed!
  11. Svakako biste trebali imati pravo na godišnji iz 2023.godine, ako ga niste (is)koristili, i na razmjerni dio godišnjeg za 2024.godinu. Što se sporazumnog otkaza tiče - Borbena je dobro napisala, nemojte potpisivati dok ne vidite/čujete njihovo obrazloženje, kao i dok ne vidite prijedlog sporazumnog otkaza.
  12. Mali praktični savjet - Google ima opciju da prevodi tekst koji se nalazi u kadru kamere - može biti jako korisno da na licu mjesta odmah shvati o čemu se radi u nekom dokumentu - naravno prijevodi nisu idealni, ali su dosta solidni
  13. Ovisi od slučaja do slučaja, ali ako se netko prethodno neosuđivan i proglasi krivim s ovakvim okolnostima, najčešće bude uvjetna
  14. Poštovani prof. Molio bi vas pomoč kolega je dobio rješenje da se odluči dali če u invalidsku mirovinu ili da prihvati posao koji može raditi. Nastradao je na radnom mjestu,firma je hrvatske šume dosada je bio na bolovanju poboljšanja nema. A nitko mu nezna ili neče reči kolika bi bila mirovina a u hr šumama mu mogu teoretski reči da nemaju mjesto za njega. Pa me zanima otprilike ako možete izračunati kolika bi bila mirovina. Rješenje u prilogu. Hvala unapred.
  15. Obavijesti prikupljene od građana se izdvajaju iz spisa pri ispitivanju optužnice po samom Zakonu, ne jer bi netko govorio istinu ili lagao, nego jer se građani pred policijom ne mogu ispitati kao svjedoci. Mogu pred ODO-onom i sudom. Policajac je mislio da vam neće uspjeti prijava u smislu osude i u pravu je - dok ne dobijete oslobađajuću presudu, ništa od toga A ovo s pritvorom i to - Policija i ODO griješe na strani opreza u pravilu nažalost
  16. Zemljišne knjige su javne, te ste ovo sami mogli vidjeti, a neznanje Vas ne opravdava.
  17. Trebate zatražiti rješenje s klauzulom.
  18. Pozivate se poslovni broj JB rješenja na koje ulažete prigovor.
  19. Traži očitovanje od osobe koja je zadužena za rješavanje Vašeg predmeta.
  20. NN 73/17, mada nije baš sve kako ste naveli. Nigdje ne piše da jedina nekretnina ne može biti ovršena.
  21. Ništa nemojte potpisivati, a da se prethodno ne konzulirate. Niste dužni ništa odmah potpisati. Trebate vidjeti što će i kako obrazložiti.
  22. Koliko je dijete staro? Imate li nekakvu privremenu mjeru suda? U kojoj je fazi sudski postupak?
  23. Nema takvog zakona. Trenutno vrijedi Zakon o nasljeđivanju (NN 48/03, 163/03, 35/05, 127/13, 33/15, 14/19).
  1. Učitaj više aktivnosti korisnika


  • Tko je trenutno tu? (vidi sve)

    • There are no registered users currently online
  • Popularni korisnici

  • Korisnici

    • Registriranih
      107446
    • Najviše online
      654

    Najnoviji korisnik
    Bezimena1
    Registrirao se
  • Forum

    • Ukupno tema
      123,2k
    • Ukupno objava
      642,8k
  • Popularne teme

  • Nove objave

    • Postovani zamolila bih vas savjet za kompliciranu obiteljsku situaciju. Majka i ocuh zajedno preko 25god. On ima dvoje djece i majka dvoje (svi preko 30 godina sada i odselili se od kuce). Kao izvanbracna zajednica zivjeli smo u kuci od 2000. godine koja se gradila na terenu na njegovom imenu. Majka je radila sve godine i nema nista na svoje ime, zaradeni novac je isao za obitelj i kucu koja se gradila. Pred nekoliko godina ocuh prepisuje kucu na svoje dvoje djece. Nakon uvjeravanja majka potpisuje suglasnost i izjavu da joj se dozivotno osigurava koristenje donjeg (glavnog) stana te da ju nemaju pravo izbaciti. Njeno dvoje djece neznaju za to dok nije proslo par godina. Zanima me dali postoji ikakvo pravo za njenu djecu ili je njena suglasnost i izjava dovoljna njima da se kuca i okucnica prepisu na samo njegovu djecu? Da napomenem da su izjavili da ce obaviti isplatu od 20-30 tisuca eura jednom od njene djece ali ta se isplata nikada nije dogodila niti se izjava sluzbeno dokumentirala. Hvala na utrosenom vremenu, bilokakav savjet ili smjernica bi mi puno znacila.
    • Pozdrav. Imam pitanje u vezi iznamljivanja kuće. Drzavljanin sam Hrvatske sa stalnim prebivalistem u Austriji,nisam porezni rezident u Hrvatskoj.Posjedujem malu kućicu na selu koja stoji godinama prazna.Imam mogućnost kucu trajno iznajmit.Moje pitanje je da li ja smijem tu kucu iznajmit a da ne postanem porezni rezident u Hrvatskoj jer vec placam porez u Austriji.Ako je to moguce moze li mi neko objasniti koja je procedura i sta moram napraviti. Unaprijed hvala.
    • Ima li ko ideju, molim vas?
    • Pricamo o prometnom prekrsaju .
    • O kojem prekršaju pričamo?
    • Da se u posjedovnim listovima maknu preci i da se upišem ja. 
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija