Jump to content

Lida

Korisnik
  • Broj objava

    67
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je Lida objavio

  1. Evo ja sam odgovarala kod sutkinje Đurović i mogu reći samo najbolje o njoj. Taj dio ispita kod nje mi je završio prije nego je počeo. Samo osnove pita i to po onim pitanjima sa Legalisa, a čim vidi da znaš ne traži dalje. SUPER ISPITIVAČ!
  2. U Službi za prostorno uređenje Ureda drž.uprave, ali prostorni plan se ne može nabaviti, nego samo pogledati, eventualno kopirati dio plana na kojem se nalazi predmetna parcela.
  3. bok kolege, evo i ja se pridružujem svima koji žele izaći u 12. mjesecu na ispit. Bilo bi dobro da se ide na slušanje ispita, jer ćemo izravno popisati pitanja od svakog ispitivača, a tko zna, možda se i oslobodimo straha. Ja idem ovaj mjesec, pa objavim pitanja.
  4. Ne, polagala sam iz prostornog uređenja, tako da ti ništa ne vrijedi ako ti objasnim što sam imala u pisanom dijelu.
  5. Da, postoji mogućnost oslobađanja obveze polaganja posebnog dijela DSI-a, pod uvjetom da je osoba završila magisterij iz istog upravnog područja za koje treba polagati posebni dio ispita.
  6. Bok, ta pitanja iz ZUP-a su doista osnovna, ništa tu nije komplicirano, a ja sam se pripremala po pitanjima sa pravosudnog i po svom starom običaju išla težim putem, bespotrebno.Ništa se ne brini, bitno je da ne šutiš kada te nešto pitaju, kreni, ako si na krivom putu, ispraviti će te. Dobro nauči postupak oko žalbe, razliku odbijanja i odbacivanja, dostavu pismena i načela. Nemoj ići u dubinu, samo osnovno znanje o svemu tome. Ne zamaraj se sa izvanrednim pravnim lijekovima, ima ih jako puno, a rijetko kada to pitaju. Činjenica da si pravnik, ne znači da se nećeš lako provući. Sve je stvar sreće, evo ti primjera: ja sam sve odgovarala u paru sa jednim pravnikom, on ,blago rečeno, nije imao pojma sa pojmom. Toliko se "pripremao" za ispit, da nije znao nabrojati koje predmete polažemo, čak se iznenadio kada smo ulazili na EU, nije znao ni što je to, a položio je, jer nije šutio i samo je pričao, a ja sam dopunjavala. Sretno! P.S. EU ti savjetujem da ne učiš iz Informatorove knjjige, već iz malog pojmovnika o EU kojeg možeš naći na stranici mei-a.
  7. Za popis literature za završni ispit otiđi na stranicu Pravnog fakulteta u Zagrebu, na pds iz kaznenopravnih znanosti, tamo ti je sve objašnjeno. Inače, svi kažu da je to jedan predivan završni ispit, a u prilog toj tvrdnji ide i činjenica da nas magistrira, a još rjeđe doktorira, jaaako malo. Pozdrav.
  8. Bok, evo ovakva su moja iskustva: Odmah nakon posebnog dijela, dakle prije 16 sati počeo nam je opći dio. Nas 8 u grupi smo se izmjenjivali dvoje po dvoje po uredima, išli smo kao na traci, bez prestanka, hrane, vode, wc-a.. Na kraju sam ušla greškom kod zup-a i počela govoriti o EU, jer više nisam znala kod koga što idem. Tajnica nas je odmah vodila čim izađemo iz jednog ureda u drugi. Nema unaprijed rasporeda ispitivanja, ali ti po završenom ispitivanju ispitivači napišu sva pitanja koja su te pitali i stave u košuljicu sa ocjenom položio/nije položio. P.S. Zabranjeno je bilo pušenje.
  9. Hvala, hvala, mala isprika svima što nisam, kao što sam ranije rekla, stavila nova pitanja od 17. veljače, jer nisam bila u mogućnosti, zato evo ih sada: Ovo su bila pitanja za SSS: 1. Način upisivanja akata u urudžbeni zapisnik? 2. Rokovnik predmeta? 3. interna dostavna knjiga? 4. Osnivači EU i godina osnivanja? 5. Što je Euro? 6. Šengenski sporazum? 7. Kopenhaški kriteriji? 8. Koja je najvažnija godina za EU i zašto? 9. Koju ulogu ima RH u EU trenutačno i objasniti? 10. Što je Ustav, kada je donesen, tko ga donosi? 11. Tko donosi zakone? 12. Djelokrug predsjednika RH? 13. Tko i kako i na koji rok se bira predsjednik RH? 14. Što je Sabor? 15. Ovlasti Sabora? 16. Poslovi drž. uprave? 17. Koliko ima ureda drž. uprave u županijama? 18. Što je JLP®S i koje poslove obavljaju? 19. Izvori financiranja JLP®S? 20. Izvršna i predstavnička tijela u JLP®S, te tko za njih donosi proračun? 21. Povrede služb. dužnosti i tko o njima odlučuje u prvom i drugom stupnju? 22. Prijam u drž. službu? 23. Bitni sastojci rješenja u ZUP-u? 24. Kada i kome se ulaže žalba? 25. Što je ZUP? 26. Što je ZUS i razlika od ZUP-a? SRETNO SVIMA! :thumbs:
  10. Ništa se ne brini, sutra oko 22 sata će biti objavljena.
  11. Naravno, uskoro slijede pitanja od 17. veljače. Svima pozdrav.
  12. Dakle, kao što sam kolegama obećala, evo popisa pitanja sa DSI, nabrajam samo ona koja su mene ispitivali: 1.Što je Ustav? 2.Promjena Ustava? 3. Koja područja obuhvaća? 4. Ograničavanje Ustavom zajamčenih prava? 5. Državno odvjetništvo? 6. Predlaganje zakona? 7. Objava Zakona? 8. Retroaktivno djelovanje zakona? 9. Referendum? 10. Imunitet zastupnika? 11. Uredbe sa zakonskom ovlasti? 12. Plan rada u tijelima državne uprave? 13. Def. drž. službenika (novi zakon)? 14. Prijam u drž. službu? 15. Povrede služb. dužnosti, čime se propisuju i tko o njima odlučuje? 16. Rad na određeno? 17. Prijam vježbenika i njihova plaća? 18. Def. plaće? 19. Što je županija, grad, općina i djelokrug? 20. Raspuštanje predstavničkih tijela u JLP®S? 21. Imenovanje Vladinog povjerenika? 22. Predstavničko i izvršno tijelo u JLP®S? 23. Raspisivanje izbora i mandat članova predst. tijela u JLP®S? 24. Načelo materijalne istine u ZUP - u? 25. Načelo svrsihodnosti? 26. Zašto je ZUP -opći propis? 27. Supsidijarnost ZUP-a? 28. Čime se pokreće upr. postupak? 29. Dijete kao svjedok? 30. Vođenje zapisnika i kada je zapisnik javna isprava? 31. Tko rješava o žalbi? 32. Sukob nadležnosti? 33. Rad 1. i 2. tijela po žalbi? 34. Razlika pravomoćnosti i konačnosti? 35. Kad se može pokrenuti up. spor? 36. Koliko EU ima članica? 37. Institucije EU? 38. Osnivački ugovori? 39. Slučaj Turska? 40. Postupak kandidature RH? 41. Koliko pitanja je sadržavao upitnik Europske komisije za RH? 42. Predpristupni fondovi? 43. Osobno pitanje za/protiv ulaska u EU? TO JE SVE NARODE, A ISPITIVAČI SU BILI ODLIČNI. MENE SU TOLIKO PUNO PITALI JER SAM PRAVNIK I PROVODIM UPRAVNI POSTUPAK U PRAKSI. SRETNO SVIMA!!! :thumbs:
  13. Greška u koracima kolega, na pds-u iz kaznenopravnih znanosti prošla godina je koštala 10 000 kn (5 po semestru), a završni ispit je 10 000 kn + troškovi obrane. Barem su nam tako rekli profesori na prvom predavanju.
  14. Evo npr. meni se može čestitati, položila i to sa pohvalom iz ZUP-a i EU. Zaključak: ispitivači su bili divni, a ispitivali su mene svaki po 20-tak minuta. Sad vidim da sam malo pretjerala sa učenjem za DSI, jer nije toliko strašno. Kolege koji su pročitali knjigu 5 dana prije ispita prošli su jednako kao i ja koja sam je učila 1 mjesec. Pitanja su osnovna i ne mora se sve znati.
  15. Trebate legalizirati tu kuću, tj. podnijeti zahtjev za izdavanje lokacijske dozvole, pa onda sve redom i na kraju građevinska. Dakle, prvo otići u Ured državne uprave, Službu za prostorno uređenje.
  16. Knjiga je od veljače 2005. godine + novi zakon o drž. službenicima + novi zakon o lok. samoupravi. Imam nešto malo pitanja, ali ja se više uzdam u ono što nam ispitivači na seminaru prethodno kažu. Ostavi email adresu pa ti pošaljem broj telefona.
  17. Kolega ti si stvarno u gabuli, još ako polažeš nešto o financijama, onda smo u istom problemu, jer kad sam bila sada na seminaru rekli su nam da "ne moraju svi SVE znati kao pravnici i poreznjaci". Ja učim sve po Informatorovoj knjizi, a imam i neke skriptice čisto za ponavljanje na brzinu. Idemo skupa 10. 2., pa što bude, barem nećemo biti u neznanju. Ako trebaš neku pomoć, javi mi se privatnom porukom pa ćemo se dogovoriti. Pozdrav i vidimo se!
  18. Bok kolega, ja idem na dsi 10. 2., a prijavila sam ga 13. 1. Jesu ti se javili što iz SDU-a?Jel znaš kada izlaziš?
  19. Mogu govoriti samo u svoje ime. Ja sam upisala u travnju, onim redovnim putem upisivanja, preko natječaja. Jednom rječju oduševljena sam i problematikom kojom se bavimo i našim aktivnim sudjelovanjem u diskusijama na predavanju i svime ostalim. Posla ima preko glave, ispiti jesu opsežni, ali ništa neostvarivo. To je samo jedan izazov. Izlagali smo seminare, položili ispite i sad spremni čekamo treći semestar. Zašto te zanima?Kakva su tvoja iskustva? Negativna strana:jaaako puno novaca ode i cijeli godišnji sam "spiskala" na ispite i predavanja.
  20. Moje je iskustvo takvo da niti predstojnik niti sudac u Prekršajnom sudu kod kojeg sam volontirala nisu mi pravili nikakve probleme. To ti ispočetka ide ovako: po 2 puta tjedno na neku raspravu na kojoj samo sjediš i šutiš, na poslu te nema možda pol sata, sat vremena najdulje. Zatim, nakon 2-3 mjeseca niti ne dolaziš na rasprave, nego ti se samo piše da volontiraš. Što se tiče znanja koje možeš pokupiti za pravosudni na tom volontiranju, ono je vrlo, vrlo slabo, jer ti tamo ništa ne radiš.
  21. kao što je Karmela rekla, da, to se može postići samo trebaš biti poduzetna i sve lijepo pismeno obrazložiti predstojniku. Ja sam odradila volontiranje na sudu, a istodobno bila vježbenik u drž. upravi i nikakvih problema nije bilo.
  22. Evo da se i ja nadovežem na tu temu nepotističke i drugih vrsta korupcije. Bivši sam student prava u Osijeku i samo ću reći to da sam bila neposrednim svjedokom nezakonitih radnji našeg divnog dekana (za kojeg ne znam kako noću uopće spava). Strah me je i danas o tome govoriti, jer njegovi pipci daleko sežu. ŽALOSNO...
  23. Sve ovisi o Prostornom planu ili nekom drugom dokumentu prostornog uređenja koji je tamo na snazi. Savjet: uzmite nekog projektanta i odite sa njim u Ured za prostorno uređenje i graditeljstvo, te zatražite da upravni savjetnik koji tamo radi pred projektantom pokaže kartu, odnosno uredbu koja je tako odredila da se krov nalazi. Tako vam savjetnik neće muljati, jer će projektant točno znati o čemu se radi.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija