Jump to content

shinobi

Korisnik
  • Broj objava

    9
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  • Osvojio dana

    1

shinobi je na 8. ožujka 2013 zadnji put osvojio dan.

Posjetitelji rado čitaju što shinobi objavi!

  1. Evo,da javim kako je proslo da se ne bi nasao jos netko nadobudan poput mene. Uglavnom, drugostupanjski odbio zalbu, obrazlozenje da je u prvostupanjskoj sve bilo po PS-u (znaci, nebitno sto je TV odjavljen po starom zakonu, trebalo je po HRTovom obrascu, da nije bitno dali je osoba potpisana na prijavi zaista to potpisala, cak i ako mozete dokazati da nije bila umogucnosti to uciniti, itd itd). Cak i meni kao laiku je jasno da se ide na ruku velikim psinama, pa koliko god netko tvrdio suprotno. HRT je drzavna firma, sudovi sluze drzavi, vrana vrani oci ne kopa. Moj savjet, ako imate posla s tim lesinarima, platite sve i nastavite placati do smrti, nije bitno imate li prijamnik ili ne, jeste li potpisali obrazac ili je to netko drugi napravio u vase ime i bez vaseg znanja, nista od toga nije bitno jer cinjenica da vi, neki tamo anonimus obicni pokazujete zube drzavi sama po sebi zasluzuje da vam se pokaze gdje vam je mjesto i da pred zakonom ne vrijedite koliko i gorenavedeni lesinari. Jedino ako imate novca i vremena pa uzmete dobrog odvjetnika, onda samo naprijed i zagorcajte im za sve nas koji su dosada pali pod njihovu cizmu. A sutkinja Mirna Santini iz Rijeke bi se malo trebala vratiti u skolu da joj osvjeze pamcenje jer je ocigledno zaboravila sto znaci nepristrano sudjenje. Nakon ove moje zalopojke, nemojte zamjeriti ali su me psihicki ubili, jedno pitaje za poznavatelje. Nakon te presude odlucio sam sve platiti ( i prvom prilikom kupiti po jedan TV za svaku prostoriju, plus 3-4 rezerve, kad vec placam), i to sam rijesio. Ali kako sam imao 4 ovrhe, i na svaku sam pisao zalbu, jos me 3 rocista cekaju. No nakon ni 2 dana po uplati prve, od Hanzekovica stize dopis za jednu od ovrha s cifrom i brojem racuna na koji se treba uplatiti. Moje pitanje je, jer nije upitno platiti ili ne, jest dali da platim ili da cekam rociste, jer ne zelim da se desi da 2 puta placam isto. Koja je procedura ako ja to sve platim prije rocista? dali se onda isto odgadja ili?
  2. Napisao sam zalbu, naveo sve sto treba, sad ostaje cekati i nadati se da i novi sud nece ici na ruku HRTu. Zastara na potrazivanja vam je godinu dana, tako da ulozite zalbu i pozovite se na zastaru.
  3. Evo, danas mi stigla presuda, naravno u korist HRT-a. U obrazlozenju kazu da je nacin odjave propisan Odlukom 167/07 (tj, odlukom koja je donesena na HRT-ovoj internoj sjednici i nije bila implementirana u zakonu do 03.12.2012, kao sto je Baranka navela), tj. da je nebitno sto je tada bio stari zakon na snazi i da se morala odjava kod J.B. napraviti. Prestrasno. Zar zaista sudovi mogu raditi sto im je volja i grubo ignorirati dokaze? Sada imam rok od 8 dana za zalbu, iskreno spreman sam ici i na Ustavni, pa cak i na sud za ljudska prava jer ovakva bahatost mora prestati. Ili mozda ja nesto krivo tumacim i sud je presudio pravedno? Dali sud smije donijeti takvu odluku, mimo tada vazeceg zakona i pozivajuci se na necije interne odluke?
  4. Nadam se da ce sud i u mojem slucaju biti toliko razuman, danas sam imao raspravu, ali zbog obaveza nisam mogao doci na citanje presude tako da cekam da mi dostave istu na kucnu adresu. Znaci, dolazili su vam u famozne pokusaje kontrola? To mi ne bi predstavljalo problem, ionako nemaju sta vidjeti osim racunala i akvarija(za koji bi mogli ipak utvrditi da je vrsta dokumentarnog programa pa bi trebalo placati pristojbu na nj )
  5. Jos jedno pitanje, zastara potrazivanja, ako sam dobro shvatio nastupa nakon godinu dana, ali ako je pokrenuta ovrha onda je nakon 10god? Dali to znaci da nakon sto javni biljeznik donese rijesenje o ovrsi vrijedi rok od 10god ili tek nakon sudske presude?
  6. Hvala na savjetu, pokusat cu tako. Samo ako moze pojasnjenje, za ovu prvu opciju, iz kojeg razloga bih trebao serviseru donijeti prijavu?
  7. Nazalost nemam potvrdu servisa, kad se uredjaj pokvario prijatelj koji se razumije u te svari ga je pogledao i vidio da bi popravak bio dosta skup, tako da je tv nakon toga zavrsio u smecu. Tada jednostavno nisam razmisljao o potvrdama servisa ili tvrtki za odvoz elektronickog otpada. Po svemu sudeci to bi me moglo "pokopati".
  8. Postovani Moja situacija je sljedeca: 15.06.2010g sam odjavio prijamnik preporuceno s povratnicom(nisam koristio HRT-ov obrazac, famozni dio o ulasku u dom). Vodio sam se po cl. 169 st. 1 zakona o vlasnistvu koji kaze da propascu predmeta prestaje vlasnistvo nad istim. U odjavi sam naveo da odjavljujem zbog kvara i neisplativog popravka te nemogucnosti kupnje drugog uredjaja. Na to su mi iz HRT-a poslali njihovu odjavnicu, koju sam ignorirao. Nakon standardne procedure s opomenama i prijedlozima o ovrsi stiglo je i rijesenje(nakon toga i jos 2) na koje sam unutar 8 dana ulozio zalbu. Dobio sam i rjesenje od suda o stavljanju ovrhe van snage, te nakon toga i obavjest o glavnoj raspravi. Takodjer mi je stiglo i da trebam platiti 200,00kn(za svoju zalbu 100 i za dopis kojim mi javljaju to isto jos 100). Jos jedna stvar koja mi zadaje glavobolje jest i trosak ovrsnog postupka od cca 1000,00kn u kojem su navedene razne stavke javnog biljeznika. Molim vas odgovor na sljedeca pitanja: 1. Znam da je zakon o odjavi prijemnika mjenjan nedavno, i prije toga se moglo odjaviti na temelju propasti prijemnika(kao sto je to bio primjer zupanijskog suda u Varazdinu GŽ.1343/06-2), po vasem misljenju dali imam osnove u zakonu? 2. 200,00 kn gorenavedenog troska, to se mora platiti ili? 3. Troskovi ovrhe, dali se tu moze osporavati na samoj raspravi jer ti troskovi nadmasuju visinu dugovanja 4. Dali okvirno znate koliki bi mogli biti sudski troskovi na ovrhu od cca 500.00kn duga i 1000.00kn troskova ovrhe, znaci sudski, troskovi odvjetnika tuzitelja itd. Cisto okvirno, o kojim ciframa bi se moglo raditi 5. Znate li kolike su, opet okvirno, kamate na dugovanje 6. Ukoliko sud odluci u korist tuzitelja, dali se iznos mora u potpunosti podmiriti u roku propisanom od suda ili se to moze i obrocno rijesiti 7. Ukoliko sud odluci u korist tuzitelja, samim time je za pretpostaviti i da ce ostale ovrhe biti jednake. Dali se onda moze raditi izvansudska nagodba iako je vec ulozena zalba na rjesenje o ovrsi ili ce se morati na sud 8. Vezano na prethodno pitanje, ukoliko nekim cudom presude u korist tuzenika, dali to ponistava i ovrhe koje su pokrenute nakon te 9. Vjerujem da mi je bolja opcija uzeti odvjetnika na raspravu jer kao laik ne gajim nade da mogu parirati ucenim odvjetnicima. Znate li mozda okvirne odvjetnicke tarife, na HOK-u je to jako nerazumljivo. I dali i se, uzevsi u obzir sve navedeno isplati uzimati odvjetnika ili pokusavam dobiti vec izgubljenu bitku. 10. Dali se prilikom prijave prijamnika potpisuje nekakav "ugovor" o placanju pristojbe, i sto ako se moze dokazati da osoba navedena na tzv. prijavi nije potpisala istu jer uopce nije bila u gradu i drzavi. Hvala vam unaprijed na savjetima i odgovorima.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija