Jump to content

leonita

Korisnik
  • Broj objava

    5
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Ma znam da se to odreduje po toj tarifi, samo mi nije jasno jel iznos isti i kad je glavna rasprava bila i kad odvjetnik nije bio prisutan nego njegov kolega i tada smo bili svega 10 minuta u sudnici, i drugi puta kada smo kratko bili jer je predlozeno mirenje? Mirenje se naplacuje kao i glavna rasprava, valjda. Sveukupno smo bili 4 puta na sudu, ali prva dva puta nije zapoceta rasprava pa mi nije jasno kako se to racuna?
  2. Molim za pomoc! Zanima me kako promijeniti odvjetnika s kojim imam dogovoreno da radi na postotak. Ne zanima me formalnost kako prekinuti punomoc i angazirati novoga, nego isplata ovoga za rad do sada. Parnica je vrlo slozena i vrijednost parnice je velika. Na sudu smo bili prvi put kada taj odvjetnik nije mogao prisustvovati rocistu pa je poslao nekog kolegu odvjetnika i tada je sudac zakazao drugi rok za glavnu raspravu-dakle tada rasprave nije ni bilo. Na drugom rocistu smo isto tako kratko bili jer je predlozena medijacija pa prakticki opet glavne rasprave nije bas bilo. Za par mjeseci na mirenju smo prisustvovali moj odvjetnik, ja i odvjetnik tuzenika (bez tuzenika nije bilo mirenja). Nakon nekih pola godine imali smo glavnu raspravu. Pretpostavljam da bi ovog odvjetnika trebala isplatiti za njegov rad, ali me zanima kako i koliko s obzirom na izlazak na sud? Ugovoren je rad na postotak jer se radi o podjeli bracne stecevine koja glasi na tuzenika. Nisam imala drugog izbora jer sam odselila iz zajednickog stana, podstanar sam i placam njegove dugove. Znam da odvjetnik zasluzuje naknadu za svoj rad, samo ne znam kako se to odreduje. Molim nekog tko je odvjetnik i tko ima iskustva s tim da mi odgovori!
  3. Tema je u stvarnom pravu jer je pitanje vezano za suposjed stana. Ja jako dobro znam sto je vanbracna zajednica i sto slijedi u dokazivanju i to nije bilo moje pitanje. Ako mi ne mozete pomoci s odgovorom nemoj te mi, molim Vas, govoriti ono sto jako dobro znam. Hvala..
  4. Od srca hvala na odgovoru, vec sam mislila da nitko nece odgovoriti. Stan je bracna stecevina, ta parnica ide puzevim korakom.. Kojom tuzbom ako ja nisam u tome stanu? I ako bi htjela doci do svojih stvari? Niste razumjeli pitanje. Koji je zakonski rok za rjesavanje tih zalbi?
  5. Postovani, molim pomoc! Pokrenula sam tuzbu za podjelu imovine sa nevjencanim suprugom..s obzirom da se nismo rastali u prijateljskim odnosima i da mi nije dozvolio niti da dodem po svoje stvari u nas stan (vlasnicki list na njega) moj odvjetnik ga je tuzio za pravo suposjeda (oduzeo mi je..). Presuda je bila, naravno, u moju korist (kao i njegovo svjedocenje jer je jasno odgovorio sudcu da mi ne dozvoljava da budem tamo). Nakon toga on se zalio i sada sve to stoji.. Moze mi netko reci koji je zakonski rok za rijesavanje takvih zalbi..hoce li to kao i sve drugo trajati godinama ili ne? Sto se konkretno te tuzbe tice sve je to rijeseno u 4-5 mjeseci (pohvala sudcu!), ali ne znam kako to funkcionira na drugostupanjskom sudu. Jos nesto, uvazeni bivsi nevjencani suprug trenutno nije u Hrvatskoj, dakle nije u nasem stanu. Ja ne mogu do stvari koje mi trebaju. Palo mi je na pamet da pozovem majstora koji otvara vrata kada se kljuc izgubi da mi otkljuca stan. Zanima me ako to napravim moze li moj dragi bivsi poduzeti nesto protiv mene??? Tuzbu? Prijavu policiji ili?? Ja, naravno, imam prebivaliste na adresi naseg stana.. Unaprijed zahvaljujem svima na pomoci!!
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija