Jump to content

Bumbo

Korisnik
  • Broj objava

    217
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Osobni podaci

  • Web stranica
    http://www.inoraabc.hr

Postignuća

  1. Naravno da možeš čak bi ti to i preporučio. ako te zanima zakonski okvir pogledaj članak 462. Zakona o obveznim odnosima pod naslovom "Kupoprodaja s pridržajem prava vlasništva"
  2. Puni iznos troška, jer odvjetnička usluga se pruža načelno bez obzira na uspjeh u sporu.
  3. Cesus nije niti trebao preuzimati obvezu prema cesionaru nego ju je cedent cesionaru ustupi. Odogov na pitanje je: Da, može ali blokadi računa treba prethoditi ovršni postupak ili posjedovanje instrumenata osiguranja plaćanja (bjanko zadužnica, ugovor o jamstvu...)
  4. Radno vrijeme ne mora biti istiaknuto na pločici te ZTD o tome apsolutni ništa ne govori niti je to obveza poduzetnika.
  5. Prvo - cedent nije dužnik, nego ustupitelj ili stari vjerovnik. Cesionar je novi vjerovnik ili primatelj. Cesija (ili ugovor o ustupu) je ugovor između Cedenta i cesionara i za njegovu valahnost je potrebna suglasnost obiju stranaka, te notofikacija/obavijst dužnika cesusa) Drugo - postoji više vrsta cesija, pa za ozbiljniji odgovor je potrebno i više informacija. Prema iznijetom nije jasno kome je platila treća osoba, cedentu ili cesionaru???
  6. Ako je direktor zaposlen negdje drugdje, onda u dotičnom d.. nemora biti zaposlen niti jedan radnik pa niti direktor. Nije točno jasno da bi se prodavala roba (kao malorpodaja ili veleprodaja)? Za konkretnij odgovor potrebno je više informacija.
  7. Potrebna dva mjeseca možete namaknuti kroz bolovanje za vrijeme otkaznog roka, koji se zaustavlja za vrijeme bolovanja. S obzirom na Vašu životnu dob ne bi trebao biti problem sa dobivanjem bolovanja (npr. gripica, prehlade, bolovi motoričke prirode, glavobolje pa čak i fantomski bolovi...)
  8. Prvo sve to prijavite inspektoratu rada, preporučam , ako ste u Zagrebu, da se obratite inspektorici Marici Dilić, koja se i te kako zna obračunati sa takvim poslodavcima. Drugo svakako angažirajte odvjetnika ili barem otiđite kod nekog od njih koji će izvršiti uvid u Vaše dokumnete te će Vam dati nabolji savjet što i kako dalje. Ovako preko foruma je svaki savjet u stvari paušalan.
  9. Angažirajte odvjetnika, objasnite mu cijelu priču i svakako više, nikad, ali stvarno nikad ne spominjite da niste nešto kucali ili provodili kroz kasu.
  10. Godišnji odmor za kalendarsku godinu 2009. koji niste iskoristili imate pravo iskoristiti u 2010. godini, a g.o. za kalendarsku ogdinu 2010. imate pravo koristiti u dva djela s tim da obvezano morate iskorisitit dva tjedna u ovoj godini. Kome da se obratite, ako poslodavac krši vaša zakonska prava? Pa inspektoratu rada naravno, a potom i pismeno u obliku Zahtjeva za zaštitu prava.
  11. Ako radnik zahtjeva da mu se obustavlja plaća, ima pravo na to i ako je obustava veća od 1/3. Naime 1/3 obustave plaće odnosi se na nemogućnost izdavanja izjave ovjerene kod javnog bilježnika vezano za administrativnu zabranu (obustave plaće) u skladu sa Ovršnim zakonom. Samo mi jedno nije jasno, ako radnik želi obustavu, zašto naprosto ne primi plaću bez obustave, a onda neka sa tom lovom radi što ga je god volja.
  12. Predlažem proučiti Pravilnik o naukovanju NN 69/04
  13. Ultra, moram Vas demanitirati s obzirom da je navedeno da se radi o jednom vlasniku, društveni ugovor ne postoji nego izjava o osnivanju, a društveni ugovor postoji samo ako drušvto osnivaju dvije ili više osoba.
  14. Poštovana Ultra, ispričavam se ako sam Vas uvrijedio, nije mi bila namjera, ali iz navedenih postova ne znam kako bih Vaš stav promijenio jer je očigledno pogrešan. Neplaćene fakture zaista mnoge koštaju živaca i sporova i gubitka novca, mene na sreću ne, jer ipak znam svoj posao, dobro procjenjujem klijente i još od svega bolje poznajem tehnike pregovaranja, ugovaranja i naplate potraživanja, što mnogi moji klijenti ne poznaju niti se trude upoznati nego svoje poslovanje svode na nardžbenicu i fakturu te se izvlače izjavama kako im nitko ne da instrumente osiguranja plaćanja te se meni javljaju tek kada potpuno zeznu cijelu stvar. Istina je, da je danas sloboda poduzetništva na visokoj razini ali je i njena cijena visoka, pa stoga svaka baba danas ulazi u poduzetništvo i svi se žele obogatiti preko noći (pogotovo mislim na sektor graditeljstva, gdje sam najangažiraniji), a istivremeno su preškrti da bi angažirali stručnjake za određena područja nego svoje kompletno poslovanje prepuštaju knjigovodstvenim servisima (od knjigovodstva preko obveznog prava, tregovačkog prava pa sve do radnog prava) a knjigovođe naprosto ne poznaju problematiku više od pukog nagađanja i grebanja po pvršini inače vrlo kompleksnih područja. Što se tiće mirovinskog držim da nije preskupo, također sam svjesatn da na njega ne treba puno računuti nego se trebam za sebe i svoju obitelj pobrinuti kroz poduzetništvo i dovoljno zaraditi za svoju stvarost. PDV- opet napominjem da kolika god stopa bila, ja sam njom niti de facto niti de iure nemam nikakave veze. Ne plačam ju ja nego moji klijenti, a ja od samog PDv-a imam samo koristi. Na kraju balade, ne mislim više gubiti vreme na ovakvo dopisivanje, sve što sam ima za reći o ovoj temi sam rekao te istina je da ova rasprava već postaje osobna, a pretpostavljam, da to nije namjera niti Vama niti meni.
  15. Otkaz morate podnjeti u pisanom obliku. Otkazni rok je 15 dana, ako nije što drugo ugovoreno. Pravo na godišnji odmor imate, ukoliko planom godišnjih odora je predviđeo korištenje godišnjeg odmora u ovom periodu, ukoliko poslodavacu škodi za poslovanje korištenje godišnjeg odmora prije Vašeg odlaska, neije Vam ga dužan omogućiti. Možete ga prenijeti na novo radno mjesto, ukoliko to novi posodavac prihvaća.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija