Jump to content

adacta033

Korisnik
  • Broj objava

    4
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Poštovani kolege, postavljam ovu temu zasebno, jer imam nekoliko pitanja u vezi natječaja objavljenog za posao tajnika u srednjoj školi. S obzirom da živim u malom gradu, znam da je tajnik gimnazije duže vremena bio na bolovanju i sada odlazi u mirovinu. Tajnica koja ga je mijenjala imala je završen preddiplomski studij upravne struke, dakle samo VŠS, te je prije mjesec dana prijavljena, inspekcija joj je zabranila rad i u petak je objavljen novi natječaj na neodređeno, znači 18. 3. U natječaju je navedeno kako su uvjeti ili magistar prava ili specijalist javne uprave, odnosno upravni pravnik ukoliko se nitko od ovih dvoje ne javi. Ja sam magistar prava, veselo sam jučer počela skupljati papire i pisati zamolbu, da bih sasvim slučajno saznala da danas, 21. 3. posao tajnice počinje obavljati djevojka koja je specijalist javne uprave, što se smatra visokom školom. Moja su pitanja dakle: isplati li se uopće boriti? Imam li ja kao magistar prava prednost pred specijalistom javne uprave? Je li opravdano misliti da je upravo od strane nove tajnice poslana inspekcija koja je zabranila rad prijašnjoj? Kome to prijaviti? Osim toga, ne razumijem onaj koncept da si ravnatelj ''nekoga nađe'' za prvu ruku i da je to sasvim legitimno? Gdje ga nađe? Zašto mene tako nitko nikada ne nađe? Dva mjeseca bez natječaja je moguće raditi, okej, ali zašto dotična počinje u sred natječaja? Hvala vam puno na odgovorima!
  2. Provjera vjerodostojnosti diplome je barem za državne službe jedan od obveznih postupaka prilikom zapošljavanja na neodređeno. Malo nelogično, ali provjera se traži nakon odabira kandidata. Uglavnom, dopis se šalje ustanovi koja je izdala diplomu/uvjerenje/svjedodžbu, sa klasom i ur. brojem te datumom izdavanja.
  3. Dragi kolege pravnici, trenutno se nalazim na stručnom osposobljavanju, po svemu sudeći neću ovdje kasnije dobiti posao tako da tražim neke alternative i mogućnosti za kasnije zapošljavanje... Zanima me dakle ispit za stečjanog upravitelja. Nigdje ne mogu iščitati treba li za polaganje ispita određeno radno iskustvo. Pravilnik o polaganju na tu temu kaže samo ovo: Pretpostavke i podnošenje prijave za polaganje stručnog ispita Članak 7. (1) Stručni ispit može polagati osoba koja ima završen diplomski sveučilišni studij odnosno završeno visoko obrazovanje s najmanje 300 ETC bodova. (2) Prijava za polaganje stručnoga ispita podnosi se ministarstvu nadležnom za poslove pravosuđa. (3) Prijavi iz stavka 2. ovog članka prilaže se dokaz o završenom diplomskom sveučilišnom studiju odnosno završenom visokom obrazovanju iz stavka 1. ovog članka, a kandidati koji su položili pravosudni ispit ili ispit za ovlaštenog državnog revizora odnosno ovlaštenog revizora prijavi prilažu i dokaze o tom položenom ispitu. Prijavi se prilaže i dokaz o uplati troškova polaganja stručnog ispita. (4) Ministarstvo nadležno za poslove pravosuđa rješenjem utvrđuje ispunjava li kandidat uvjete za polaganje stručnog ispita. Zanima me iz prve ruke je li tko polagao taj ispit, nakon koliko vremena, ili je prošao edukaciju Narodnih Novina za pripremu tog stručnog ispita. Osim toga, ako netko ima bolju ideju kako nakon stručnog osposobljavanja doći do posla, neka ju slobodno podijeli. Stečajno pravo me oduvijek zanimalo, pa me to nekako ''vuče'', ali svi su ostali prijedlozi su dobrodošli.
  4. Dragi kolege pravnici, trenutno se nalazim na stručnom osposobljavanju, po svemu sudeći neću ovdje kasnije dobiti posao tako da tražim neke alternative i mogućnosti za kasnije zapošljavanje... Zanima me dakle ispit za stečjanog upravitelja. Nigdje ne mogu iščitati treba li za polaganje ispita određeno radno iskustvo. Pravilnik o polaganju na tu temu kaže samo ovo: Pretpostavke i podnošenje prijave za polaganje stručnog ispita Članak 7. (1) Stručni ispit može polagati osoba koja ima završen diplomski sveučilišni studij odnosno završeno visoko obrazovanje s najmanje 300 ETC bodova. (2) Prijava za polaganje stručnoga ispita podnosi se ministarstvu nadležnom za poslove pravosuđa. (3) Prijavi iz stavka 2. ovog članka prilaže se dokaz o završenom diplomskom sveučilišnom studiju odnosno završenom visokom obrazovanju iz stavka 1. ovog članka, a kandidati koji su položili pravosudni ispit ili ispit za ovlaštenog državnog revizora odnosno ovlaštenog revizora prijavi prilažu i dokaze o tom položenom ispitu. Prijavi se prilaže i dokaz o uplati troškova polaganja stručnog ispita. (4) Ministarstvo nadležno za poslove pravosuđa rješenjem utvrđuje ispunjava li kandidat uvjete za polaganje stručnog ispita. Zanima me iz prve ruke je li tko polagao taj ispit, nakon koliko vremena, ili je prošao edukaciju Narodnih Novina za pripremu tog stručnog ispita. Osim toga, ako netko ima bolju ideju kako nakon stručnog osposobljavanja doći do posla, neka ju slobodno podijeli. Stečajno pravo me oduvijek zanimalo, pa me to nekako ''vuče'', ali svi su ostali prijedlozi su dobrodošli.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija