Jump to content

MeetDave

Korisnik
  • Broj objava

    21
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Na Rješenje o ovrsi nad nekretninom uložio sam žalbu a paralelno s tim i prijedlog za odgodu ovrhe (za koji je jasno da ne odgađa izvršenje, no to ovdje nije sporno). Ovrhovoditelj je odgovorio i na žalbu i na prijedlog za odgodom ovrhe. Ima li smisla sada trošiti vrijeme na pisanje odgovora na odgovor na žalbu i odgovora na odgovor na prijedlog za odgodom ovrhe? S jedne strane, intuitivno imam potrebu obrazložiti zašto su tvrdnje ovrhovoditelja promašene i neistinite. No s druge strane, opet bih većinom praktički ponavljao iste stvari koje sam navodio u žalbi/prijedlogu pa bi se vrtio u krug, a ovrhovoditelj bi vjerojatno odgovorio na odgovor na odgovor (jer voli piskarati) pa bih ja odgovorio na odgovor na odgovor na odgovor i podnescima gotovo pa ne bi bilo kraja... Znam da ovisi o konkretnoj situaciji, ali općenito me zanima ima li smisla pisati odgovore na odgovore.
  2. Poštovani, Treba mi odvjetnik ili osoba s polozenim pravosudnim na podrucju Zagreba, samo da bi mi reviziju podnijela uz minimalni pregled iste koja je vec dobrim dijelom dovrsena/napisana. Molim vas da mi se javite preko privatnih poruka (PM). Srdacan pozdrav i hvala unaprijed
  3. Postovani, Moze li se jednim pojedinačnim ispravnim postupkom obuhvatiti više (konkretno 4) zemljišno knjižnih uložaka odnosno katastarskih čestica na njima? Prema mom shvaćanju, iz čl. 200 ZZK iščitavam da može obzirom da u istom piše: U tom slucaju samo nabrojim sve ZKU/kč u jednom te istom zahtjevu za pokretanje pojedinacnog ispravnog postupka? Unaprijed puno hvala!
  4. Prijedlog za upis ili ispravni postupak?

    Matrix hvala na odgovoru. Znaci preostaje nam ispravni postupak? Osobe koje su upisane kao vlasnici nisu zapravo nepoznate, vec je to moj pradjed i njegova rodbina, no oni se ne spominju u Ugovoru u diobi mog djeda. Vjerojatno postoji još neki Ugovor između pradjeda i njegove braće no to nemamo jer je bilo davno...
  5. Poštovani, Djedu je temeljem Ugovora o diobi iz 80-tih godina pripala jedno zemljište, međutim nikada mu nije uknjižio tj nije se upisao u zemljišne knjige. Djed je umro nedavno a ja sam njegov jedini nasljednik.U ostavinskom postupku utvrđeno je kako to zemljište predstavlja njegovo vanknjižno vlasništvo. E sad, što bi ja kao nasljednik trebao napraviti da upišem svoje vlasništvo? Zemljište u vlastovnici Z.K. glasi na neke nepoznate ljude, moguće je da su i davno umrli. Da li trebam zahtjevati ispravni postupak ili jednostavno prijedlogom za upis tražiti upis vlasništva? Hvala
  6. Ugovor o upravljanju zgradom

    Poštovani. U ugovoru o upravljanju zgradom između suvlasnika zgrade i upravitelja stoji kako: Međutim, u Zakonu o vlasništvu stoji (čl. 93, st. 2): Zanima nas, u ovakvoj situaciji u kakvoj ugovor kaže jedno a zakon o vlasništvu drugo, čemu se daje prednost? Hvala
  7. Istek ugovora - tocan datum

    Hvala, još jedno pitanje. Drugi ugovor sklopljen je 01.01.2013. na godinu dana (dakle do 01.01.2014.) te u ugovoru stoji da se isti automatski produljuje dodatno za godinu dana osim ako se neka od stranaka usprotivi. Ugovor se cijelo vrijeme automatski produljivao, pa tako trenutno vrijedi do 01.01.2019. Zanima me: da li se danas taj ugovor smatra ugovorom sklopljenim na razdoblje od 6 godina od 01.01.2013., ili se smatra kao da je sklopljen novi jednogodisnji ugovor od 01.01.2018. do 01.01.2019.? Drugim rijecima, predstavlja li svako produljenje ugovora zapravo novi ugovor, ili predstavlja modifikaciju postojećeg ugovora na način da se trajanje ugovora poveća s 1 godinu na 2 pa na 3 itd?
  8. Istek ugovora - tocan datum

    Poštovani, U ugovoru stoji da se sklapa na rok od 1 godine te stupa na snagu danom potpisivanja (12.04.2017.) a primjenjuje od 01.05.2017. Također piše da se ugovor produžava na daljnji rok od jedne godine ukoliko niti jedna od ugovornih strana najkasnije mjesec dana prije isteka ugovora pismeno ne obavijesti drugu stranu da ne želi produljenje. Mene zanima sljedeće: kada ističe taj ugovor? 12.04.2018. ili 01.05.2018.? Odnosno do kojeg datuma moram javiti da ne želim produljenje? 12.03.2018. ili 01.04.2018.? Unaprijed hvala
  9. Duznik je vjerovniku duzan 50 000 kn po jednoj osnovi i 20 000 kn po drugoj osnovi (pravomocne presude). Duznik je poklonio svoj stan kceri i postao insolventan, te je vjerovnik pokrenuo pobijanje pravnih radnji za iznos od 50 000 kn odnosno za trazbinu po prvoj osnovi, dok u tuzbu nije ukljucio preostalih 20 000 kn. Sud je pravomocno presudio da je duznikova kcer prodajom nekretnine duzna trpjeti namirenje 50 000kn. Moze li vjerovnik ovrhom na nekretnini doci samo do 50 000 (obzirom da je taj iznos pobijao) ili do svih 70 000? Napominjem da su prosli rokovi od 3 godine pa je prekasno za novu tuzbu za pobijanje. Hvala!!!!!
  10. Pravo suduznika/jamca na hipoteku kod djelomicnog namirenja

    Proučio sam navedenu odluku i naišao na sljedeće: Znači li ovo da čak i ako je otplaćen kredit, ukoliko tužitelj (jamac) nije u potpunosti već samo djelomično ispunio potraživanje banke prema glavnom dužniku dok je ostatak ispunio glavni dužnik, na njega ne prelaze sporedna prava? Također me zanima što je sa zastarom u ovakvim slučajevima, te što ukoliko ispunitelj nije jamac već npr. solidarni dužnik? Hvala
×