Jump to content

kokobela

Korisnik
  • Broj objava

    4
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Poštovani, da li postoji mogućnost da od brata tražim (i na koji način) nadoknadu troškova jer sam morala po preporuci JB angažirati odvjetnika; jer je moj brat na ostavinsko ročište poslao svog odvjetnika, pa je njegov odvjetnik pisao dva-tri podneska i zbog toga je bilo zakazano sveukupno četiri ostavinska ročišta kod JB. Mene je zastupanje mog odvjetnika (na tri ročišta, pisanje dva podneska, konzultacije) koštalo oko 1000 eura. I zbog toga će biti veći troškovi JB. koje nažalost moram participirati po pola s bratom (bez obzira što ih nisam ja izazvala). Zahvaljujem!
  2. vrijednost nužnog dijela

    Poštovani, molim Vas konkretan odgovor: Ukoliko je vrijednost kompletne imovine cca 100.000 eura, koliko iznosi nužni dio ukoliko npr. su nasljednici brat i sestra, a jedno od njih želi drugog isplatiti u vrijednosti nužnog dijela. Da li je to 1/4 ili? Lp Zahvaljujem!
  3. Vlasništvo

    Vaš odgovor je: Predmnjevam da je ovo drugo te bi to mogli napraviti prema odredbama čl.36 st.4 i 5 Obiteljskog zakona. Gdje se to obavlja? Kod javnog bilježnika? Gruntovni? Potpisuje Izjava da smo suprug i ja vlasnici navedene nekretnine.... Zahvaljujem, lp
  4. Vlasništvo

    Poštovani, Suprug kao sudužnik i ja smo otplatili preko APN kredit (za stan i garažno parkirno mjesto). Želimo da u vlasničkom listu piše da je stan i garažno parkirno mjesto na ime supruga i mene (APN više ne može napraviti taj Zahtjev, za sada piše samo na mene- suprugu). Kome se obratiti i koji dokument trebamo i kome priložiti? Javna bilježnica je rekla da kontaktiramo gruntovnicu u svezi toga, a njih je nemoguće telefonski dobiti. Ili za navedeno treba odvjetnik neki dokument napisati? Najljepše zahvaljujem na odgovoru, S poštovanjem, Sanja
×