Jump to content

ovr99

Korisnik
  • Broj objava

    2
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je ovr99 objavio

  1. Kod namirenja vjerovnika za porezni dug ovrhom na nekretnini zanima me da li se naplaćuju kamate koje su u zastari? Npr. dug je utvrđen 2010. godine, prema opz-u zastara nastupa 1.1.2017. godine. U međuvremenu u z.k. izvadku upisana je zabilježba ovrhe te se nekretnina proda i dosudi kupcu 2020. godine. Zanima me što se događa sa kamatama i gdje je to uređeno npr ako je glavnica 100 000 kn, a kamate do 2020. godine 50 000 kn koji iznos se namiruje? Hvala
  2. Kamate kod ovrhe na nekretnini

    Onda je uređeno prema ZOO. čl. 245 st. 4 i 5. Iako kod osiguranja prema OPZ-u osigurana zastarjela tražbina po osnovi kamata koje su u zastari ne može se namiriti ni iz osigurane stvari. čl. 109. st.10. OPZ-a.
×