Jump to content

profesija sudac


anonimno

Preporučene objave

Danas možeš postati sudac ako imaš vezu, što je opće poznata stvar.Prethodno možeš postati sudski savjetnik, ali pod uvjetom da su ti roditelji ili netko od bliže familije suci.

Sudski savjetnik možeš postati i bez provedenog natječaja, samo ako ti je jedan od roditelja sudac.Ovo je sve naravno javna tajna te se vrlo lako može provjeriti tko su te osobe koje su na taj način postale sudski savjetnici a kasnije će naravno biti i suci.Blago nama i našoj pravnoj državi kad se neki već rađaju sa sudačkim genima pa su im sva vrata otvorena.

 

Zato nam i je sudstvo tako kakvo je, jer loši suci ( koji su naravno u manjini) uživaju zaštitu onih koji su ih i postavili na te funkcije.

 

 

 

 

 

 

 

:-?:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-

 

Ocjene su vrlo važne, jer na temelju njih Ministarstvo pravosuđa bira sudačke vježbenike. Usput, ja sam jedan od primjera da se sudski savjetnik može postati, a da ti roditelji nisu suci, niti da je potrebna veza, nego samo odličan uspjeh na fakultetu i zalaganje na poslu.Sudski savjetnik sa jednog Visokog suda RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji,

Ne gubite nadu... nije sve tako crno i jadno u ovoj zemlji! Jos uvijek nismo bas "dno dna". I ja sam jedan primjer da su sigurna ulaznica za sudackog vjezbenika samo dobre ocjene i nista drugo (barem tako kaze moje iskustvo). Ali, sad me more druge brige iliti PPI (citaj: polaganje pravosudnog ispita) :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

NEDAJ DA TI NEGATIVCI PODREŽU KRILA I PRIJE NEGO SI KRENO DA UZLETIŠ! AKO PITAŠ DRUGE, VIDIT CEŠ DA IMA I POZITIVNIH I NEGATIVNIH PRIMJERA. A KAKO CE TEBI BITI, TO OVISI OD TEBE SAMOG, TJ. OD TOGA KAKO TI GLEDAŠ NA TO.

JEDNA IZREKA KAŽE:

PAZI NA SVOJE MISLI, ONE POSTAJU TVOJE RIJECI

PAZI NA SVOJE RIJECI, ONE POSTAJU TVOJA DJELA

PAZI NA SVIJA DJELA, ONA POSTAJU TVOJE NAVIKA

PAZI NA SVOJE NAVIKE,ONE SU TVOJA SUDBINA...

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

S obzirom na nas fakultet (konkretno zagrebacki) mene jako cudi da netko tu prica da mozes sa solidnim ocjenama postati placeni vjezbenik. Ja naime uvijek od 100 budem negdje oko 50-tog mjesta sa prosjekom oko 3.5.

Pa nije valjda ocjena sve na svijetu? Ovi sa 5.0 koje ja znam ne znaju nista o nicemu osim onoga sto su ucili iz knjiga a takav sudac ne smije biti.

Dakle, da rezimiramo, na zalost bitne su ocjene u pocetku, za savjetnika je potrebna veza ili da si placeni vjezbenik, a sve u svemu je lakse ako imas vezu.

Ako nisi u stanju imati prosjek 4.8-5.0 (sto mogu po meni samo imbecili koji samo bubaju), onda potrazi vezu pa ces uspjeti.

A to s pedigreom je 80% istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

ja sam primjer da ne možeš postati savjetnik ni ako ti je otac sudac, jer je sve ####na politika.

je napisao:

Danas možeš postati sudac ako imaš vezu, što je opće poznata stvar.Prethodno možeš postati sudski savjetnik, ali pod uvjetom da su ti roditelji ili netko od bliže familije suci.

Sudski savjetnik možeš postati i bez provedenog natječaja, samo ako ti je jedan od roditelja sudac.Ovo je sve naravno javna tajna te se vrlo lako može provjeriti tko su te osobe koje su na taj način postale sudski savjetnici a kasnije će naravno biti i suci.Blago nama i našoj pravnoj državi kad se neki već rađaju sa sudačkim genima pa su im sva vrata otvorena.

 

Zato nam i je sudstvo tako kakvo je, jer loši suci ( koji su naravno u manjini) uživaju zaštitu onih koji su ih i postavili na te funkcije.

 

 

 

 

 

 

 

:-?:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moraš biti dijete suca da bi postao sudac, ali barem da si nećak suca, bratić, suprug, žena i slično.

Najjači su mi ovi koji su se javili i kažu "ja nisam dijete suca a postala sam sudac, savjetnik" i slično. Pa po zakonu matematike i svemira ako hoćeš, pa naravno da ima slučajeva da neki uspiju i bez tih okorjelih veza, ali to nije pravilo. Najčešće se to zna dogoditi na nekim manjim općinskim sudovima... jednostavno tako ispadne.

Tema je daleko ozbiljnija i vrlo osjetljiva, barem bi trebala biti. Zanimanje sudac, je nešto što je vrlo plemenito, časno, stručno... nešto što je više od ostaloga.

Bolesni sam borac za ljudska prava i kada samo nanjušim nepotizam i korupciju a kamoli u pravosuđu, ježim se... Po mome skromnom mišljenju, svi segmenti društva u ovoj državi su zatrovani, oštećeni i mora se jako mnogo truda, energije, znanja, morala .... uložiti da bi došli samo na nivo davne 90 te..

Mislio sam da je zadnja i jedina oaza u tom trulom društvu , sudovi... Naravno da sam to mislio prije mnogo godina, danas znam da je i ta oaza morala presušila.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija