Jump to content

Posjedovni list i zk.uložak


Saritos

Preporučene objave

Poštovani:

Prije cca 40 godina moj otac je sa susjedom zamijenio jednu česticu za koju osobno znam da je sad njihova, ali sam prije nekoliko dana uvidom u katastar uočio da se ta čestica  u posjedovnom listu vodi na njega, a da se i dalje na gruntovnici vodi na mene. Molim Vas da mi netko odgovori kako da taj problem riješim jer ukoliko navedenu česticu želim nekome darovati, zanima me tko će vlasnik biti tada, darivana osoba ili osoba na posjedovnom listu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasništvo se ne evidentira u posjedovnom listu (već posjed, tko vrši faktičnu vlast na stvari), vlasništvo se evidentira vlasničkim listom iz gruntovnice. Jesu li otac i susjed sklopili ugovor o zamjeni nekretnina i je li i susjed taj ugovor proveo u zemljišnoj knjizi? Je li Vaš otac svoju česticu uknjižio u gruntovnici, tko stoji upisan u česticu koju je Vaša obitelj dobila zamjenom? (i to ne u posjedovnom listu, već u vlasničkom)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija