Jump to content

Problem sa susjedom


Lenči

Preporučene objave

Postovanje ,trebala bi savjet ?Uglavnom neznam dali sam na pravom mjestu.Moj suprug je prije 7 godina kupio u privatnoj kuci 1 kat,ta kuca ima prizemlje 1 kat i jos jedan koji je u nasem vlasnistvu.Ta osoba koja nam je prodala taj kat je kockar i jako neugodna osoba i posuduje pare od drugih i nema za vratiti jer nigdi ne radi.Ispocetka je sve bilo uredu ,krasno bajno .Doticna osoba je taj drugi kat kuce ispod nas prodao nekom covjeku tj.dao mu taj 2 kat kuce za dugove jer nije imao za vratiti.Zadnji kat tj.prizemlje je u vlasnistvu njegove sestre koja ga tuzi jer zeli taj dio kuce,tj ona bi htjela da se kuca proda i da se svakome da svoj dio.E sad nastupio je problem u tome sto je doticna osoba mog supruga optuzila da je lihvar i da mu prijeti smrcu i moj je zavsio u zatvoru na 2 mjeseca.To je bilo prije 5 godina, i oni su na sudu radi toga.Mi smo tu nastavili zivjeti donekle mirno.Struju smo uspili odvojiti ali bi smo htjeli odvojiti i vodu jer doticna osoba nista to ne placa ima 7 godina a trosi vodu.Prije 2 godine otkrili smo da voda negdje curi i dolazili su veliki racuni za vodu.Ja moram sa 3 kata silazit i doli vodu zatvarat jel bi mi doslo oko 800 kn.vode.Suprug je platio novi prikljucak za vodu i mi smo to htjeli da priljucimo.Kada smo poceli te cijevi za vodu postavljat gospodin nam je sve to iscupao i polomio i da necemo dok je on ziv  postavit vodu.Dali on to smije raditi ako na vlasnickom listu pise da je moj suprug vlasnik, 2/3,ostali dijelovi kuce su u vlasnistvu tog drugog gospodina i njegove sestre,a on nije vlasnik nicega tj.nema ga u papirim.Molim vas savjet u vezi ovog ,nadam se da ste shvatili.hvala lijepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A je li taj koji Vam je prodao kuću još uvijek posjednik u kući, živi li on sa sestrom u kući? U svakom slučaju, ne može uzrokovati štetu drugim suvlasnicima i mora se suzdržavati od takvog postupanja, u protivnom će odgovarati za štetu koja bi zbog toga nastala, po općim pravilima o odgovornosti za štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On i mi stojimo tu u kuci.ali prema vlasnickom listu njega nema na njemu.UPisani smo moj suprug,taj drugi covjek i njegova sestra,a njega nema.mi samo zelimo odvojiti vodu, ali on to ne dopusta.ta kuca je bila nekad savno vlasnistvo njegovog oca ali je on to sve rasproda i prokocka.samo mene zanima dali on uopce ima pravo živit i dali nam ima pravo spriciti da mi stavimo zasebno mjerilo za vodu.

 

Nama je policija dolazila i pi njihovom oni tu nemogu nista.znaci mi stavimo cijevi za vodu on to počupa i uzvadi ,slomi.neda da se ista radi.doticni gubi kuću ,i zbog toga je mog supruga prijavija policija da je luhvar i da je potpisao lihvarski ugovor.

 

Molim vas pomoc kako ovo rijesiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija