Jump to content

suvlasnici


tomaj

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovanje nakon smrti roditelja brat i ja smo suvlasnici pola pola zemlje i kuće.

Međutim ne možemo se dogovoriti oko obaveza koje treba plačati,t, ja platim a on ne ne plati komunalno ,vodu..dugove(ovrhe od pokojnika). Ne želi me isplatiti.Vrtimo se u krug.Mogu li ja prodati svoju polovicu zemlje bez njegove suglasnosti??

Isto tako struja glasi na njega ali je brojilo u mojem dijelu kuće (usmeni dogovor)pa mi prijeti da ču morati novi priključak platiti.Može li mi uskratiti struju i prebaciti na svoj kat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi možete prodati svoju polovicu zemlje bez njegove suglasnosti, kao suvlasnica možete svojim suvlasničkim udjelom samostalno raspolagati. Što se tiče struje, ne znam je li kuća etažirana, ali morat ćete postići dogovor oko upravljanja nekretninom u suvlasništvu, inače možete i jedno i drugo pokrenuti postupak radi razvrgnuća suvlasništva, bilo geometrijskom diobom ako je moguća, bilo isplatom ili unovčenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija