Jump to content
  1. MalaVelikaŽena

MalaVelikaŽena

• Similar Content

• objavio Simon23
      Molim vas ako mi možete pomoći, naime dudu mi je došla ovrha u iznosu od 13.000 kn od strane EOS Matrixa, dug je prodan od strane Hrvatskog Telekoma.
      Navodno su u pitanju 2 nova broja i 2 skupa uređaja. Dobili smo ugovor navodni od EOS Matrixa.
      Vidi se ime djelatnika tko je napravio ugovor, svi podaci na ugovoru od moga dide su krivi osim broja osobne i OIB-a.
      Međutim ono što je najstrašnije ima kopija didove osobne i njegov potpis.
      Dida kaze da nista nije potpisivao a prošlo je od sklapanja ugovora 1 godina i 3 mjeseca.
      Pitanje:
      1. Pokrenuti tužbu protiv djelatnika, moguće je da je krivotvoren potpis!?
      2. Što ako je stvarno didov potpis a krivi su podaci adrese? Jeli to znači da nema smisla tužiti tu osobu?
      3. Jeli sudu samo bitno da utvrdi jeli stvaran potpis ili ne. Pa na temelju toga može presuditi.
      4. Imala li pomoći ako je potpis stvaran? Jer djelatnik može reći ne sjećam se gospodina?

Hvala
      Simon

• objavio tonjic
      Pozdrav,
      kolegici mi je jučer sjela ovrha na račun u iznosu od 384 kn.Danas je isla do fine vidjeti u cemu je problem.Izgleda da je neplacena kazna za voznju busom bez karte/pokaza iz 05/2015. bila razlog ovrhe.
      Iz razloga što nisam siguran jesam li i sam podmirio dugovanja (mislim da sam dobio sve skupa 2 kazne i mislim da sam ih obje platio - nisam siguran iz razloga jer sam studirao u ST,a kazne su došle na kućnu adresu u drugi grad te je majka to trebala podmirit) želio bih provjeriti jel imam dugovanja prema njima,te hoće li se pokrenuti ovršni postupak protiv mene.
      Zbog toga sam upravo zvao Promet Split,da ih pitam jel ima nekih dugovanja na moje ime.Teta na telefonu mi je na spomen ovrha rekla:"Ništa prije četvrtka,u četvrtak od 11 do 13 zovnite pa cemo vam moći reći.". Pitam zašto,samo zelim znati jel ima kakvih dugovanja na moje ima jer nisam siguran jesam li podmirio sve s obzirom da je puno vremena prošlo.Kaze teta:"Tako nam je naređeno,ništa prije četvrtka.".
      E sad,kolegica kolegice kaže da su krenili ovršavat sve po redu jer im navodno fali za novi bus(kruze price),a mene zanima koja ja prava imam u ovom slucaju.Imam osjecaj da je četvrtak neki rok dokad ce sve ovrhe biti pokrenute te ce biti kasno za spriječiti istu pa ce tada davat informacije ko je duzan i koliko.Imaju li oni pravo meni uskratiti informaciju koju sam trazio,ili mi je jedina opcija čekati do četvrtka kako su rekli?
      Hvala na informacijama

• objavio Toni185
      Imam pravomocnu ovrsnu presudu iz 2006. godine na 1/3 plate koju uredno plaćam više od 12 godina za naknadu stete privatnoj osobi. 
      Sada mi je račun deblokiran u FINI, mogu li se pozvati na zastaru na ovrhu budući da nije bilo promjene sredstva plaćanja ? 
      Jer u sve ovo vrijeme placam samo kamate a ovrha raste i nemogu se toga rijesiti. 
    • objavio jednopitanje
      Pozdravljam,
      Zanima me dali postoji zakonska osnova da se makne iz zk. već upisana ovrha nad gospodarskom građevinom - upisana prije par godina na sve nekretnine i račune.
      U pitanju je mala staja na 2 etaže koja služi za držanje sijena te obavljanja poslova OPG-a?
      U ovršnom zakonu sam pročitao da se ne mogu ovršiti takve građevine pa me zanima što u ovo slučaju već postojeće?
      Hvala.
    • objavio apostolpravi
      Bok ekipo..
      Dali netko ima konkretne primjere- dali se provodila primjerica ovrha nad nekim tko radi npr u njemačkoj, a blokiran je u hrvatskoj??? dakle sve znam vezano za europski ovršni nalog, da sud mora donijeti odluku i da se tada može tek nekog blokirati u njemačkoj ili općenito vani, ali opet je tu ono ali- da to sve ide na sud u npr njemačkoj..
      Stoga mene zanima kako to doista sve funkcionira u praksi, dali se uopće agencije za naplatu ili banke odlučuju na takve procese naplate ili još uvijek je to sve više teorija a teže praksa?? možete navesti neki primjer nedavni( naravno bez imena i prezimena)
      hvala na preciznim odgovorima,razmišljanjima i primjerima
  • Online korisnici