Jump to content
jnkrnk

Prestroga kazna?

Preporučene objave

Pozdrav, prije otprilike pola godine protiv mene je određen prekrsajni postupak zbog vožnje pod utjecajem alkohola (1.4g/kg) te mi je određeno 3000kn i zabrana upravljanja na 3 mjeseca. Policijski službenici su mi na licu mjesta kazali da obavezno podnesem žalbu iz razloga jer mi je to prvi prometni prekrsaj u 4 godine otkako vozim te da ce mi zabrana sigurno biti ukinuta a novcana kazna smanjena... Isto to sam i uradio te naveo vise olakotnih okolnosti od kojih je najveca upravo ta sto do sada nemam ni jedan prekrsaj.

Pola godine nakon na sudu je potvrđena novcana kazna od 3000kn, a zabrana upravljanja smanjena sa 3 na 2mjeseca.

Kakva su vasa iskustva i saznanja jer po meni je ovo prestrogo i mislim da za prvi prekrsaj u 4 godine ipak zasluzujem neki uvjet (barem da su zabranu skinuli) a ne punu kaznu, a onda ako ponovim prekrsaj nemam se sta zaliti...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 39 minuta, drot13 je napisao:

Da, puno je alkohola, ali inače svejedno bude više smanjeno. Kako si se točno branio, tj. kako si prigovarao?

Prvo jutro napisao žalbu i predao u policijsku postaju, sve kako su mi rekli pol. službenici. A usput su mi rekli da cu uz žalbu maximalno platiti 1000kn i proci bez zabrane... Ja sam se nadao barem proći bez zabrane

Podijeli ovu objavu

Puno je alkohola da bi prošlo bez zabrane, ali obično ovo smanje na mjesec dana i smanje novčanu kaznu. Priznao si prekršaj u prigovoru i prigovarao samo na visinu kazne?

Podijeli ovu objavu

Prije 33 minuta, drot13 je napisao:

Puno je alkohola da bi prošlo bez zabrane, ali obično ovo smanje na mjesec dana i smanje novčanu kaznu. Priznao si prekršaj u prigovoru i prigovarao samo na visinu kazne?

Priznao prekrsaj i sve, tuzio se na mala primanja i kredit, potrebu vozacke za posao...

Podijeli ovu objavu

Da se nadovezem, ja sam za 0,94 primila u prometnoj dobio 3500 kn i 1mj bez vozacke. Zalio sam se i smanjili su mi novcanu kaznu na 1400 ali mi nisu ukinuli zastitnu mjeru od 1mj, bez obzira sto sam naveo da sam do sad ne kaznjavan i da mi je to prvi prekrsaj.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio JureM
      Pozdrav,

Molim vas da me posavjetujete oko pisanja Izvanrednog pravnog lijeka protiv presude prekršajnog suda. Naime, napravio sam glupost, radi se o tome da sam na skuteru u "gluho doba noći", ne znajući da 100m iza mene vozi policija, na kružnom toku ušao u pogrešni smjer kako bi prikratio put, za što mi je određena minimalna kazna od 2000kn (Zakon o sigurnosti prometa na cestama - čl. 49.(6)), a u krvi mi je izmjereno 0,68 g/kg alkohola, za što mi je izrečena također minimalna kazna od 1000kn + 6 mjeseci zabrane za A kategoriju.
      Napisao sam prigovor u kojem priznajem počinjeni prekršaj uz napomenu da sam zabunom ušao u pogrešni smjer kružnog toka, žaleći se isključivo zbog izrečene novčane kazne, molio ih da mi umanje novčanu kaznu ili je zamjenu za dobrotvorni rad / zatvorsku kaznu, jer sam nezaposlen i teškog imovinskog stanja.
      Nakon 2 mjeseca dobijem presudu prekršajnog suda, u kojoj piše da je izrečena kazna prestroga te da se usvaja moj prigovor u pogledu izrečene zaštitne mjere upravljanja "B"(wtf) kategorijom, te da u ostalom dijelu obavezni prekršajni nalog ostaje nepromijenjen. Redovna žalba na presudu, naravno, nije dopuštena.
      Znači uvažili su dio NEPOSTOJEĆEG prigovora za izricanje zaštitne mjere oduzimanja dozvole, a plus toga su krivo napisali kategoriju (napisali B umjesto A). Ne znam što da radim, mislim se dali da platim 2/3 kazne ili da poduzmem Izvanredni pravni lijek u nadi da će mi umanjiti novčanu kaznu?

Hvala.
  • Online korisnici