Jump to content

Opet Hanžeković


LukeStrijela

Preporučene objave

Pozdrav, dobio sam od Hanžekovića pismo slijedećeg naslova:

PREDMET:ponuda za sklapanje nagodbe.

Obraćaju mi se u svojstvu generalnog opunomoćenika Hrv.telekoma u svezi ovršnog postupka koji se vodi protiv mene pod poslovnim brojem xxxx/09.

FINA je prestala s provedbom ovrhe ali kao dugovanje prema t-com postoji u iznosu od više 2000 kuna.

nude nagodbu od 720 kuna.

 

Dug je od prije 10 godina i kusur, ni ne znam. Mogu li se jednostavno pozvati na zastaru, budući ne planiram priznavati dug, jer je isti od prije 10 godina. Smrdi mi samim tim što je iznos preko 2000 kuna a oni nude nagodbu od 700. Što mi je činiti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje nema zastare. Zastarni rok je tek počeo teći u momentu kada je Fina isknjižila ovršnu ispravu po ovom novom zakonu. Nemate što priznavati dug, niti to od Vas netko traži, jer je Vaše dugovanje dokazano ovršnom ispravom. Nude nagodbu da ne čekaju u redu naplate. U pravilu ukoliko se oglušite na ponudu, oni idu u novi ovršni postupak radi naplate tražbine, te ćete imati samo nove dodatne troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, LukeStrijela je napisao:

Pozdrav, dobio sam od Hanžekovića pismo slijedećeg naslova:

PREDMET:ponuda za sklapanje nagodbe.

Obraćaju mi se u svojstvu generalnog opunomoćenika Hrv.telekoma u svezi ovršnog postupka koji se vodi protiv mene pod poslovnim brojem xxxx/09.

FINA je prestala s provedbom ovrhe ali kao dugovanje prema t-com postoji u iznosu od više 2000 kuna.

nude nagodbu od 720 kuna.

 

Dug je od prije 10 godina i kusur, ni ne znam. Mogu li se jednostavno pozvati na zastaru, budući ne planiram priznavati dug, jer je isti od prije 10 godina. Smrdi mi samim tim što je iznos preko 2000 kuna a oni nude nagodbu od 700. Što mi je činiti?

 

zastara za potraživanje duga  nastupila je  nakon 10 godina od pravomoćnosti ovršne  isprave (rješenja o ovrsi  ili presude). ako nude nagodbu tada je pretpostavljam  nastupila zastara. 

da nije nastupila zastara promijenili bi sredstva ovrhe (ovrha na nekretnine ili pokretnine). 

ako sklopiš nagodbu priznaješ dug i nema više zastare za narednih 10 godina. ako ne  platiš iznos iz nagodbe mogu pokreniti ovrhu na  nekretnine ili pokretnine.

ja im se nebi ni javio ako pošiljku nisu uputili preporučeno i sa povratnicom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , bovu je napisao:

zastara za potraživanje duga  nastupila je  nakon 10 godina od pravomoćnosti ovršne  isprave (rješenja o ovrsi  ili presude)

Nema zastare, jer zastarni rok nije ni tekao dok je rješenje bilo na Fini.

prije 12 sati , bovu je napisao:

ako nude nagodbu tada je pretpostavljam  nastupila zastara. 

Nude nagodbu da bi izbjegli red čekanja na Fini, a zbog kojega nisu stigli na naplatu te ih je Fina isknjižila.

prije 12 sati , bovu je napisao:

da nije nastupila zastara promijenili bi sredstva ovrhe (ovrha na nekretnine ili pokretnine). 

I da je nastupila zastara, ni sud ni Fina ne paze na nju po službenoj dužnosti, tako da nema zapreke niti u takvim slučajevima za pokušaj naplate, bilo na istom ili drugom predmetu i sredstvu ovrhe.

prije 12 sati , bovu je napisao:

ja im se nebi ni javio ako pošiljku nisu uputili preporučeno i sa povratnicom. 

Posve je nebitan način slanja, a ponudu za nagodbu bi svakako trebalo iskoristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija