Jump to content

Prodaja vlastitog uređaja, proizvodnja i slanje iz Kine


Toni Milutin

Preporučene objave

Dobri dan,

Imam proizvod svoj unikatni za koji sam dobio dobru ponudi da ga izradi tvornica u Kini. Kad sam krenuo gledati poštarine za svoje potencijalne kupce, šokirale su me cijene za neke države su veće od cijene mog uređaja i to puno. Tvornica u Kini mi je ponudila svoju logistiku da umjesto da šalju meni šalju direktno kupcu.

Sad me zanima dali je ovo moguće i kako?

Što mi je bolje otvoriti obrt ili jdoo?

Kako se gleda dobit jer kupac meni plaća cijeli iznos, a ja dio tog iznosa dajem proizvođaču?

Što sve moram imati ako je obrt ili ako je jdoo? Tko kome izdaje račun, ja kupcu, a meni tvornica? Ako sam ja jedini zaposlenik što mi sve treba? Ako mi vi ne možete pomoći, od koga je najbolje tražiti savjet, računovodstvo, porezna, carina ili špedicija, pod koga ovo spada?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da je moguće da imate proizvodnju u Kini.

Bolje Vam je otvoriti trgovačko društvo, tako je Vaše poslovanje odvojeno od Vaše vlastite imovine. Vaš prihod je kupoprodajna cijena proizvoda, koja mora uključivati sve rashode i Vašu zaradu, a trošak proizvodnje je Vaš rashod.

Tako je, Vi izdajete račun kupcu, a proizvođač Vama. Ako ste jedini zaposlenik, bit ćete direktor, isplaćivat ćete si plaću i plaćati doprinose za sebe. Najbolje se raspitajte kod svih navedenih, špedicija Vam ne treba, jer nećete ništa uvoziti. S računovođom provjerite kalkulaciju za proizvod i za predviđene troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam najljepša. Bio sam uvjeren da mi nitko neće odgovoriti. Dali mogu otvoriti trgovačko društvo iako sam radnik na punom radnom vremenu kod privatnika? Ne želim dati otkaz, obožavam svoj posao, radio bi ga dan noć, ali eto izumio sam nešto i patentirao i imam priliku to plasirati na tržište pa sam rekao zašto ne. A tvornica u Kini mi je ponudila izradu i svoju logistiku što mi je super ponuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Toni Milutin je napisao:

Hvala Vam najljepša. Bio sam uvjeren da mi nitko neće odgovoriti. Dali mogu otvoriti trgovačko društvo iako sam radnik na punom radnom vremenu kod privatnika? Ne želim dati otkaz, obožavam svoj posao, radio bi ga dan noć, ali eto izumio sam nešto i patentirao i imam priliku to plasirati na tržište pa sam rekao zašto ne. A tvornica u Kini mi je ponudila izradu i svoju logistiku što mi je super ponuda.

Možete otvoriti j.d.o.o., čak u Vašem slučaju je po mom mišljenju to isplativije, jer ne biste plaćali nikakve doprinose, a kao paušalni obrtnik biste, jer za obrt nije bitno što ste zaposleni, morate plaćati dvostruke doprinose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija