Jump to content

Prodajni ugovor neovjeren


Kloba

Preporučene objave

Dobar dan svima.

Novi sam ovdje. Ne znam u koju rubriku da postavim pitanje !

Prodavao sam stroj za obradu metala koji sam naslijedio. Kupac mi je platio 4500 kn a dogovorena cijena je 20000 kn.

Ugovor smo napisali na kupoprodajni ugovor motornog vozila koji nije ovjeren samo tako da se vidi da mi je kupac platio 4500 kn a ostazak će kad dođe po stroj. Usmeno smo dogovorili da će doć za 2-3 tjedna po stroj. Prošlo je mjesed dana i ja sam stroj prodao drugom kupcu koji mi je odmah sve platio i odvezao stroj.

Nazvao sam prvog kupca i rekao da ću mu odmah vratit dio od 4500 kn koji mi je platio i da sam prodao stroj jer su mi hitno trebali novci.

Počele su prijetnje i rekao mi je da mu vratim 500kn više (znači 5000 kn) ili duplo, tj da je to bila kapara i da će tražit kaparu na kaparu i da tih 4500 kn neće nego hoće 5000 kn ili će mi ćuda napravit.

U ugovoru ne piše da je kapara ,nego dio od ostatka i nismo napisali rok za dolazak po stroj !

Rekao sam da ću uzet svjedoka da se vidi da sam vratio novce. On ne želi nikakve svjedoke nego mi je rekao da samo dođem i to je to ali da hoće 5000 kn a ne 4500 koliko je dao.

Šta da radim ? Hoću pošteno vratit i još mu dovest novce. Moj put je 100kn a on bi za svoj 500kn

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate njegov račun, uplatite mu tih 4500,00 kn pa neka Vas tuži ako mu se isplati. Šalu na stranu, teoretski, ako je 4.500,00 kn dano kao kapara, tada strana koja odustaje mora vratiti naknadu štete i kaparu, ili dvostruku kaparu. Dakle, teoretski bi Vas on mogao tražiti 9.000,00 kn. Iskreno, ja bih mu platila tih 5.000,00 kn, ali da Vam pristane da neće više ništa tražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija