Jump to content

web stranica sa piratiziranim sadržajem


odessa85

Preporučene objave

Pozdrav, znam za jedan hrvatski web forum na kojem se dijeli mnostvo sadrzaja koji krsi autorska i intelektualna prava. Na forumu se dijele skenirane i piratizirane knjige korisnicima. Kako mogu prijaviti taj forum i što se može učiniti u vezi toga? Ja sam nisam autor nikoje od tih knjiga, ali i dalje je nelegalno pa me zanima. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , odessa85 je napisao:

Na forumu se dijele skenirane i piratizirane knjige korisnicima. Kako mogu prijaviti taj forum i što se može učiniti u vezi toga?

na internetu postoje tisuće foruma gdje ima svega i svašta...od knjiga,pjesama,filmova ,programa itd...

funkcioniranje foruma je u principu na taj način da se kod njih ne nalaze te datoteke (mogu biti u s.koreji) već samo linkovi i da oni ne snose za to odgovornost...i koliko vidim to im prolazi bez sankcija jer da mogu dobiti sankcije onda bi bili ugašeni i ne bi sigurno funkcionirali...

velika je borba oko toga sa puno jačim igračima i još se nije stalo tome na kraj...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

na internetu postoje tisuće foruma gdje ima svega i svašta...od knjiga,pjesama,filmova ,programa itd...

funkcioniranje foruma je u principu na taj način da se kod njih ne nalaze te datoteke (mogu biti u s.koreji) već samo linkovi i da oni ne snose za to odgovornost...i koliko vidim to im prolazi bez sankcija jer da mogu dobiti sankcije onda bi bili ugašeni i ne bi sigurno funkcionirali...

velika je borba oko toga sa puno jačim igračima i još se nije stalo tome na kraj...

 

 

Na ovome forumu bilo koji član može uploadati datoteku, bilo koju. Ne razumijem se mnogo u to, ali mislim da se taj piratizirani sadržaj pohranjuje na njihovom serveru/bazi podataka (čemu li već). Nije na primjer kao da netko samo stavi link na knjigu u neki svoj post. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas kad dođete na fakultet, profesor vas uputi da kopiranu knjigu nabavite u skriptarnici. I to njegovu. I to u dućanu koji nema veze s fakultetom. Nadalje, vjerojatno ne postoji osoba koja nije nešto skinula sa interneta, a da to nije platila. Ovo nije zakonom uređeno dovoljno precizno i dobro, a pitanje je koliko je to i moguće, i dok je situacija ovakva kakva je, teško se išta može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija