Jump to content
odessa85

web stranica sa piratiziranim sadržajem

Preporučene objave

Pozdrav, znam za jedan hrvatski web forum na kojem se dijeli mnostvo sadrzaja koji krsi autorska i intelektualna prava. Na forumu se dijele skenirane i piratizirane knjige korisnicima. Kako mogu prijaviti taj forum i što se može učiniti u vezi toga? Ja sam nisam autor nikoje od tih knjiga, ali i dalje je nelegalno pa me zanima. Unaprijed hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 13 sati , odessa85 je napisao:

Na forumu se dijele skenirane i piratizirane knjige korisnicima. Kako mogu prijaviti taj forum i što se može učiniti u vezi toga?

na internetu postoje tisuće foruma gdje ima svega i svašta...od knjiga,pjesama,filmova ,programa itd...

funkcioniranje foruma je u principu na taj način da se kod njih ne nalaze te datoteke (mogu biti u s.koreji) već samo linkovi i da oni ne snose za to odgovornost...i koliko vidim to im prolazi bez sankcija jer da mogu dobiti sankcije onda bi bili ugašeni i ne bi sigurno funkcionirali...

velika je borba oko toga sa puno jačim igračima i još se nije stalo tome na kraj...

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

na internetu postoje tisuće foruma gdje ima svega i svašta...od knjiga,pjesama,filmova ,programa itd...

funkcioniranje foruma je u principu na taj način da se kod njih ne nalaze te datoteke (mogu biti u s.koreji) već samo linkovi i da oni ne snose za to odgovornost...i koliko vidim to im prolazi bez sankcija jer da mogu dobiti sankcije onda bi bili ugašeni i ne bi sigurno funkcionirali...

velika je borba oko toga sa puno jačim igračima i još se nije stalo tome na kraj...

Na ovome forumu bilo koji član može uploadati datoteku, bilo koju. Ne razumijem se mnogo u to, ali mislim da se taj piratizirani sadržaj pohranjuje na njihovom serveru/bazi podataka (čemu li već). Nije na primjer kao da netko samo stavi link na knjigu u neki svoj post. 

Podijeli ovu objavu

Danas kad dođete na fakultet, profesor vas uputi da kopiranu knjigu nabavite u skriptarnici. I to njegovu. I to u dućanu koji nema veze s fakultetom. Nadalje, vjerojatno ne postoji osoba koja nije nešto skinula sa interneta, a da to nije platila. Ovo nije zakonom uređeno dovoljno precizno i dobro, a pitanje je koliko je to i moguće, i dok je situacija ovakva kakva je, teško se išta može.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad