Jump to content

Neosnovano nadziranje, lazna optuzba i psihicko maltretiranje


lluckystar

Preporučene objave

Podijelit cu svoje pitanje u dva dijela zbog moguce kompleksnosti situacije u kojoj se nalazim.

Unazad prethodna dva mjeseca vratila sam u Hrvatsku iz inozemstva. Glavni razlog bilo je naruseno zdravlje zbog spoznaje da mi se osobni mobitel i racunalo nadziru. Unazad dva mjeseca spoznala sam da je taj nadzor vjerojatno puno duzi, nego sto sam ja toga bila svjesna i jos uvijek je aktualan. Kako bi moja sumnja imala tezinu, pocela sam zapisivati i snimati neobicno ''ponasanje'' svojeg mobitela i racunala te otisla na policiju napraviti prijavu. To se dogodilo prije mjesec dana. Kako jos uvijek nema promjene i zamjecujem da se moj osobni mobitel, racunalo, a cak i novi mobitel kojeg sam kupila jos uvijek nadziru, sumnjam da je i sama policija iza toga te razmisljam podignuti novu prijavu zbog mogucnosti podizanja lazne optuzbe protiv mene (jer ne znam koji bi bio drugi razlog nadziranja) te tako pokusati doznati, no primarno suprotstaviti se svemu sto je receno protiv mene i okoncati nadziranje, a prije svega indirektno psihicko maltretiranje koje dozivljavam. Ovo zadnje me dovodi do drugog dijela...

Nisam sigurna hocu li ovo uspjesno objasniti, no spoznala sam da je netko ili vise njih (zbog uvida u moje aktivnosti na internetu putem osobnog mobitela i laptopa) ''pokrenuo'' ciljano psihicko maltretiranje protiv mene i izmislio lazi te tako okaljao moje ime. Pokrenute su price da se ponasam poput nadredene osobe, pijem kavu, ''cuvam svoju privatnost'', ''hvatam se'' za sitan novac, slusam hitove i slicno, a vjerujem i da je izmisljeno da imam problema s ponasanjem te sumnjam da je cilj maltretiranja da me se smjesti u ustanovu za lijecenje (koliko god to mozda pretjerano zvucalo). Nesto slicno dozivjela sam prije par godina i zbog odredenih dogadanja unazad prethodna tri mjeseca i sumnjam da su isti ljudi iza toga. Navest cu i opisati nekoliko situacija te se nadam da se nece uzeti s rezervom. Primjerice, prije tri mjeseca sam bila u inozemstvu i trebala prijevoz zbog cega sam odlucila koristiti taxi sluzbu umjesto upitati covjeka u cijoj sam kuci zivjela za uslugu. Zbog neugodnih iskustva s istim, imala sam potpuno pravo na to. Otisla sam iz njegove kuce prije dva mjeseca i do danasnjeg dana, gdje god da otidem me ''prate'' taxi sluzbe jer je moja odluka da ga izbjegavam shvacena negativno. Tesko je dokazati da se razliciti taxsiji pojavljuju svugdje gdje odlazim, no uvjeravam vas da nemam razloga ovo izmisljati. Koristim i svaku priliku da snimim to sto mi se dogada. Dalje, imala sam i izrazito neugodna iskustva s koristenjem drustvene mreze Facebook prije dva do tri mjeseca. Naime, na svojem News feedu nakon neugodnog susreta s bivsom kolegicom zamjetila sam objave vezane za stvari koje mi je izrekla (povezivanje s kavom) i cak vezane za stvari koje sam pricala u privatnosti doma (pricala sam s ocem o clanu grupe Queen), izbrisane poruke iz threadova, a potpuni stranci su mi spomenuli da slusam hitove, nazvali me Boss-om i slicno.

Cjelokupna prica je oduza i nije jednostavna, no radi se o tome da ne mogu podnijeti da me nadzire i prati i to vrlo vjerojatno zbog laznih optuzbi za koje sumnjam da su pokrenute kako bi doticne osobe zastitile sebe.

Ponavlja, shvacam kako pomalo nevjerojatno zvuci sve navedeno i ako je potrebno, dodatno cu pojasniti svoj upit.

Najljepsa hvala na savjetu! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , lluckystar je napisao:

..a cak i novi mobitel kojeg sam kupila jos uvijek nadziru, sumnjam da je i sama policija iza toga

Pokrenute su price da se ponasam poput nadredene osobe, pijem kavu, ''cuvam svoju privatnost'', ''hvatam se'' za sitan novac, slusam hitove i slicno, 

Policija se ne bavi s takvim stvarima nadziranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vrijedam se, hvala na odgovorima. Znam kako zvuci ovo sto iznosim i da je tesko dokazati uvjerljivost mojih tvrdi iako imam i snimke koje pokazaju se nesto doista nadzire, no radi se o tome da sam nabavila novi mobitel i da se isti ili putem SIM kartice ili neceg drugog (mozda IMEI broj, ne razumijem se u takve stvari) nadzire. Shvacam da policija nije nuzno iza toga jer problem nije nov i malo je kompleksniji. No, ako bi stavili sve to na stranu i uzeli u obzir da mi se dogada sve sto se dogada (jer na policiju sam vec otisla i nisu bili iznenadeni mojoj prijavom vezanom za nadziranje i takoder su znali da imam oglaseno i osobno racunalo i mobitel za prodaju, no nisu znali da sam ih oglasila jer sumnjam i ne zelim da me nadzire), sto bih mogla u ovoj situaciji napraviti jer vise ne mogu podnijeti sto se dogada? Ne moram ni spominjati da je sve to i narusilo zdravlje. Kupila sam novi operativni sustav i disk i tako cu, nadam se, rijesiti problem nadziranja osobnog racunala, mobitel sam odavno otpisala i trenutno mi nije niti vazan, no jos uvijek su aktualne ove ostale stvari, a i nekakav mobitel cu ponovno trebati aktivno poceti koristiti u jednom trenutku pa razmisljam sto mi je ciniti. Otici ponovno na policiju s specificnom problematikom i ''molbom'' za pomoc? Nesto drugo?

uređeno: od lluckystar
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija