Jump to content
Mile87

Poslovni račun otvaranje

Preporučene objave

Poštovani,

ja i kolega otvaramo jdoo 50% 50% vlasništvo,on će biti direktor firme jer po zakonu ne može biti dva direktora.

Zanima me tko otvara poslovni račun firme, oboje ili samo on kao direktor?

Te naravno koje ovlasti što se tiče računa imam ja kao suvlasnik firme?

Te ukoliko ja dođem na mjesto prokuratora što se tada mjenja u mom uvidu i upravljanjem firmom i računom?

Uređeno od Mile87

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Društvo samo otvara račun za sebe. Dakle, on kao direktor zastupa društvo. Vi možete imati ovlast raspolaganja sredstvima na računu po punomoći koju ćete ostvariti kod banke.

Kao prokurist (ne prokurator) također možete raspolagati sredstvima na računu ako za to dobijete punomoć od direktora.

Podijeli ovu objavu

Poštovani,

može li jdoo imati prokuristu, i koji je postupak za to radi se o trgovačkom sudu u Splitu?
Imam informaciju od javnog bilježnika da može, a onda sad od poznanika čuo da se on raspitivao kod drugog javnog bilježnika i da ima drukčije informacije?

Podijeli ovu objavu

Osječki i zagrebački trgovački sud dopuštaju upis prokurista kod j.d.o.o., ne znam dopušta li TS ST također. Načelno, jedni suci misle da pošto za j.d.o.o. to nije izričito dopušteno (za j.d.o.o. samo piše da može imati do tri osnivača i direktora), da je zabranjeno, a drugi smatraju da ono što je predviđeno za sva trgovačka društva (davanje prokure), da je dopušteno i kod j.d.o.o.-a, pa onda odobravaju.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad