Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

paa13

Kupnja stana tijekom brakorazvodne parnice

Preporučene objave

Poštovani,

da li nekretnina koja se kupi nakon pokretanja brakorazvodnog postupka (sporazumno ili tužbom), a prije završetka brakorazvodne parnice ulazi u bračnu stečevinu? Unaprijed hvala na odgovoru!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Tu nije bitno postojanje braka, već bračne zajednice, dakle, ako su oni, za vrijeme sticanja nekretnine, zajednički živjeli (postojala bračna zajednica), bez obzira što je pokrenut brakorazvodni postupak, nekretnina bi predstavljala bračnu stečevinu i obratno, ako bračna zajednica nije postajala u trenutku stjecanja nekretnine, ista nebi predstavljala bračnu stečevinu, već osobnu imovinu bračnog druga koji bi ju kupio, bez obzira što je postupak za razvod braka bio u tijeku (nije pravomoćnom odlukom okončan) i brak još nije bio rastavljen

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Na koji način se definira nepostojanje bračne zajednice, ako prestanu zajedno živjeti (nisu prijavljeni na istoj adresi) ili je potreban određeni vremenski rok da bi se zaključilo da bračna zajednica ne postoji? Zbunjuje me onaj uvjet za razvod braka od godine dana od prestanka bračne zajednice.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , paa13 je napisao:

..Na koji način se definira nepostojanje bračne zajednice, ako prestanu zajedno živjeti (nisu prijavljeni na istoj adresi) ili je potreban određeni vremenski rok da bi se zaključilo da bračna zajednica ne postoji? Zbunjuje me onaj uvjet za razvod braka od godine dana od prestanka bračne zajednice....

Dakle, bračna zajednica ne postoji ako ne žive zajedno , ne privređuju zajedno, nemaju zajedničke interese idr.

To Vam je uvijet temeljem kojeg će sud razvesti brak (čl. 51. st. 3., ako je  od prestanka postojanja bračne zajednice proteklo godinu dana i dulje..)

Molim i sretno..!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Da li je dovoljno predati papire pri czss za rastavu u postupku kupnje stana ili je potrebno i prijaviti boravište na drugoj adresi da bi dokazala da bračna zajednica ne postoji u tom trenutku?

Hvala!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×