Jump to content

Obnova postupka - pravomoćna građevinska dozvola


-lana-

Preporučene objave

U postupku izdavanja dozovle bili ste, investitor ili druga stranka u postupku (predviđena Zog) ? 
Iz kojeg razloga biste Vi tražili obnovu postupka? 

 

prije 7 sati , -lana- je napisao:

Može li se uopće tražiti obnova postupka? Ako da, u kojem roku?

Može, ako ste zadovoljili uvjetima 123. Zakona o općem upravnom postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, mutavi je napisao:

U postupku izdavanja dozovle bili ste, investitor ili druga stranka u postupku (predviđena Zog) ? 
Iz kojeg razloga biste Vi tražili obnovu postupka? 

Ne bi ja tražila obnovu, ja imam pravomoćnu građevinsku dozvolu, već je i sve izgrađeno, ali se susjedu ne sviđa što je izgrađeno (više od godinu dana nakon pravomoćnosti!), pa se prijeti da će tražiti obnovu postupka. inače, sve je građeno strogo po dozvoli, nije bilo odstupanja.

Nemam pojma ima li on na to pravo. Kao, navodno, nije bio propisno obaviješten?!?! Ako i nije, to nije moj propust. Ne znam koliko mi probleme može stvoriti sada kada je sve izgrađeno (građenina se još dovršava - pločice, saniterije i sl.), obzirom da još nemam uporabnu dozvolu (ne mogu je ni imati jer nije sve gotovo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, mutavi je napisao:

Može, ako ste zadovoljili uvjetima 123. Zakona o općem upravnom postupku

Hvala na odgovoru. Baš gledam taj članak.

"(3) Stranka može tražiti obnovu postupka u roku od 30 dana od dana saznanja za razloge obnove ili od kad je stekla mogućnost upotrebe novih dokaza."

Možete li prokomentirati ovaj dio? Susjed koji bi tražio obnovu zna najmanje godinu dana da je dozvola donesena i da je pravomoćna (tabla na gradilištu mu stoji pod nosom, tako reći pred kućom i gradi se godinu dana). Ne može reći da je za dozvolu doznao prije 30 dana, čak i ako nije bio propisno obaviješten? Uostalom, dozvola je bila izvješena na oglasnoj ploči, prema odredbama zakona.

Znači, čak i da je netko od službenih osoba napravio grešku (nadam se da ipak nije) i nije ga pozvao, ako je prošlo više od 30 dana od saznanja, ima li on po ovom članku pravo nešto poduzimati?

 

uređeno: od -lana-
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, -lana- je napisao:

 

 

Prije 41 minuta, -lana- je napisao:

Znači, čak i da je netko od službenih osoba napravio grešku (nadam se da ipak nije) i nije ga pozvao, ako je prošlo više od 30 dana od saznanja, ima li on po ovom članku pravo nešto poduzimati?

Teško je konkretno reći bez uvida u sam spis, o čijem prijedlogu će odlučivati javnopravno tijelo koje je izdalo građevinsku dozvolu. 

Mišljenja sam da će braniti svoju dozvolu te odbaciti takav prijedlog rješenjem a pravo žalbe ostati će ka drugostupanjskom tijelu. 

Kako navodite : 

Prije 53 minuta, -lana- je napisao:

Kao, navodno, nije bio propisno obaviješten?!?!

treba imati u vidu odredbu članka 116. st. 4. Zakona o gradnji,  čime je obnova postupka od strane Vašeg susjeda je već u startu nedopustiva i suspendirana ovim posebnim zakonom. 

Također, javnopravno tijelo vjerovatno u spisu ima dokaze (dostavnice; da je dostava obavljena sukladno odredbama čl. 85. Zup-a) o dostavi Poziva za uvid u spis. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, mutavi je napisao:

treba imati u vidu odredbu članka 116. st. 4. Zakona o gradnji,  čime je obnova postupka od strane Vašeg susjeda je već u startu nedopustiva i suspendirana ovim posebnim zakonom. 

Također, javnopravno tijelo vjerovatno u spisu ima dokaze (dostavnice; da je dostava obavljena sukladno odredbama čl. 85. Zup-a) o dostavi Poziva za uvid u spis. 

hipotetički, ako su napravili propust pa ga nisu pozvali (ja to ne znam jesu li ili nisu, i ako nisu, zašto nisu), onda bi imao pravo?

Bez obzira što je dozvola bila na ploči?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije stvar u tome da li je dozvola bila na ploči li ne. Što se tiče uvida u spis glede građevinske dozvole, obvezna je osobna dostava te prilikom obaviješćivanja bilo je potrebno zadovoljiti odredbe članka 85. Zup-a. 

prije 20 sati , -lana- je napisao:

onda bi imao pravo?

On uvjek ima pravo podnijeti šta god želi, a o tome hoće li prijedlog usvojiti ili odabaciti (nakon čega ima pravo žalbe) ovisi o javnopravnom tijelu. 

Ako mu nije bila propisano dana mogućnost da sudjeluje u postupku naravno da bi imao dobar razlog zakonom propisan za obnovu postupka. 

Na stranu sve, susjed neće dobiti puno sa obnovom postupka, ukoliko je projektna dokumentacija te građevinska dozvola izdana u skladu sa pozitivnim propisima i prostornim planom. 

prije 20 sati , -lana- je napisao:

ja to ne znam jesu li ili nisu, i ako nisu, zašto nisu)

Jednostavno otiđite u ured koji je izdao te zajedno sa voditeljem postupka izvršite uvid u spis. Objasnite o čemu se radi, osoba koja je vodila postupak svakako će Vam više reći glede svoga predmeta.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija