Jump to content
Grad1965

Mentorstvo

Preporučene objave

Radim u osnovnoj školi i u nekoliko navrata imala sam pripravnika/pripravnicu koji su bili na stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa u školama. Zanima me, imam li ja kao mentor pripravnika pravo na naknadu? Ako da, kome se moram obratiti i na koji se zakon/članak mogu pozvati.

Zahvaljujem na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 10 sati , Grad1965 je napisao:

Radim u osnovnoj školi i u nekoliko navrata imala sam pripravnika/pripravnicu koji su bili na stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa u školama. Zanima me, imam li ja kao mentor pripravnika pravo na naknadu? Ako da, kome se moram obratiti i na koji se zakon/članak mogu pozvati.

Zahvaljujem na odgovoru.

Nemate pravo na naknadu jer MZO ne naknađuje navedeno pripravnicima izvan radnog odnosa. To Vam je ravnatelj trebao reći prije nego ste pristali na mentorstvo.

Sukus priče je da navedeno nije definirano propisima. Dakle niti Pravilnikom MZO niti propisima HZZ. Pravilnik MZo spominje da volonteri sami snose troškove volontiranja no osobe na stručnom osp. nisu volonteri. Neke škole uvjetuju osobama na osposobljavanju potpisivanje sporazuma da će sami platiti mentora, no nisam siguran o legalnosti navedenog.

Pravilnik MZO....

https://www.azoo.hr/images/Strucni2012/Pravilnik_st.pdf

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad