Jump to content

Mentorstvo


Grad1965

Preporučene objave

Radim u osnovnoj školi i u nekoliko navrata imala sam pripravnika/pripravnicu koji su bili na stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa u školama. Zanima me, imam li ja kao mentor pripravnika pravo na naknadu? Ako da, kome se moram obratiti i na koji se zakon/članak mogu pozvati.

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Grad1965 je napisao:

Radim u osnovnoj školi i u nekoliko navrata imala sam pripravnika/pripravnicu koji su bili na stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa u školama. Zanima me, imam li ja kao mentor pripravnika pravo na naknadu? Ako da, kome se moram obratiti i na koji se zakon/članak mogu pozvati.

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Nemate pravo na naknadu jer MZO ne naknađuje navedeno pripravnicima izvan radnog odnosa. To Vam je ravnatelj trebao reći prije nego ste pristali na mentorstvo.

 

Sukus priče je da navedeno nije definirano propisima. Dakle niti Pravilnikom MZO niti propisima HZZ. Pravilnik MZo spominje da volonteri sami snose troškove volontiranja no osobe na stručnom osp. nisu volonteri. Neke škole uvjetuju osobama na osposobljavanju potpisivanje sporazuma da će sami platiti mentora, no nisam siguran o legalnosti navedenog.

Pravilnik MZO....

https://www.azoo.hr/images/Strucni2012/Pravilnik_st.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija