Jump to content

OVRHA BEZ OPOMENE


ivana5543

Preporučene objave

Pozdrav, molila bih Vas za pomoć, savjet. Naime, dobila sam prijedlog za Ovrhu Oxalis d.o.o. koji je kupio potraživanje od tvrtke za naplatu parkinga Elektromodul d.o.o. Na prijedlog za Ovrhu sam poslala prigovor budući da nisam osobno vozila automobil kada je stavljena dnevna karta i nisam znala za nastanak takve obveze. Sada idem na sud pa me zanima imate li kakav prijedlog ili ideju što bi moglo biti na sudu. 

Naime, u odgovoru je Ovrhovoditelj napisao da je potraživanje otkupljeno (dostavio dokaz o otkupu) i da je račun izdan od tvrtke Elektromodul d.o.o. (dokaz o računu i sliku automobila). Sve mi je jasno, nekome sam posudila auto i dobio je kaznu, a ja za to nisam znala. Napomenuli su i da je obveza plaćanja dnevne karte na vlasniku automobila, a ne na korisniku. Ipak, budući da mi dnevna karta nije dostavljena na adresu NIKADA, niti opomena niti bilo što drugo na temelju čega bih znala da postoji takav dug koji trebam platiti, nisam ga niti mogla platiti. 

Kakva je sudska praksa u tom slučaju? Može li se zahtjevati od mene da platim račun koji nikada nisam zaprimila i sve troškove koje to donosi (nagomilali su troškove odvjetnika, pristojbe i kako to već kod nas ide)? Da su mi poslali opomenu ili obavijest o izdanom računu isti bih i platila, ovako sa svim ovim troškovima - ne želim plaćati lihvarima ni za šta. Jedan poziv bi bio dovoljan da me se obavijesti da dugovanje postoji i podmirila bih ga? Postoji li mogućnost da sud ne donese odluku u njihovu korist? 

Hvala unaprijed svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

Spominju li oni negdje da su Vam dostavili opomenu?

Ne, svoj zahtjev temelje na tome da je dnevna karta izdana i da ista nije plaćena, te da je to obveza vlasnika vozila. Ostalo smatraju neosnovanim jer nemam dokaza (ne znam kakav dokaz mogu imati da nešto nisam primila)? 

Kako bi bilo u potpunosti jasno stavljam sliku prigovora i sliku njihovog odgovora u cijelosti. 

Hvala Vam na odvojenom vremenu i trudu. 

IMG_5401.jpeg

IMG_5402.jpeg

Izrezak.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte se pozivati na čl. 14. koji ukazuje na potrebu slanja opomene (Pogledajte link) https://www.osijek.hr/wp-content/uploads/pdf/826-opci uvjeti parkiraliste.pdf

A ovaj člank povežite sa zadnjim izmjenama i dopunama Ovršnog zakona NN 73/17, a koje uvode obvezu slanja opomene za sve ovršne postupke koji su pokrenuti od 3.8.2017., a takav je Vaš postupak.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Borbena7 je napisao:

Pokušajte se pozivati na čl. 14. koji ukazuje na potrebu slanja opomene (Pogledajte link) https://www.osijek.hr/wp-content/uploads/pdf/826-opci uvjeti parkiraliste.pdf

A ovaj člank povežite sa zadnjim izmjenama i dopunama Ovršnog zakona NN 73/17, a koje uvode obvezu slanja opomene za sve ovršne postupke koji su pokrenuti od 3.8.2017., a takav je Vaš postupak.

 

Hvala Vam puno, pokušavala sam naći negdje spominjanje obveze slanja opomene, ali nisam uspjela. Možete li mi reći točan članak koji to govori u Ovršnom zakonu? 

Još jednom hvala, puno ste mi pomogli :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija