Jump to content

hipoteka ostala upisana na stari redni broj iz vlastovnice


silky12

Preporučene objave

Mollim savjet, zbunjena sam s ovim, a vjerovnik me pita..U vrijeme kad sam u vlastovnici bila upisana kao vlasnik nekretnine /na suvlasnički dio br. 1/ je zasnovana hipoteka na 1/2 tog djela, zabilježena u teretovnicu. Nije stavljena na čitavo jer se očekivala dioba bračne stečevine.

Nakon toga je po završetku diobe bračne stečevine upisan kao suvlasnik u vlastovnicu i bivši muž. Otad sam upisana u vlastovnici kao suvlasnički dio br. 2, a bivši kao suvlasnički dio br. 3.

U teretovnici je ostala hipoteka upisana otprije na suvlasnički dio br. 1, znači na onaj broj koji sad u vlastovnici više ne postoji.

Što napraviti da gruntovnica u teretovnici napravi promjenu: zabilježi da je hipoteka na suvlasnički dio br. 2  i da je na cjeli taj dio?

Vlasništvo bivšeg ostaje neopterećeno, hipoteka je stavljena nakon razvoda, neću njemu ništa, nego samo da vjerovniku bude čisto. 

Hvala ak možete pomoći!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija