Jump to content
zao

Koji zakon je "jači": ZPPI ili ZUP

Preporučene objave

zao    3

Prema čl.59. st.5. Zakona o pravu na pristup informacijama (ZPPI) inspektor je obvezan samo napisati (običnu) obavijest podnositelju zahtjeva koja u 99,9 % slučajeva znači da nema nikakvog postupanja (inspektora), pa kako obavijest nije upravni akt protiv takve obavijesti nema pravnog lijeka.

S druge strane, prema čl.42. st.4. Zakona o upravnom postupku (ZUP) podnositelj zahtjeva na takvu obavijest može prvo podnijeti prigovor, a onda sukladno čl.101. st.3. ZUP-a tražiti donošenje rješenja, i u konačnici pokrenuti upravni spor.

E sad, u mom konkretnom slučaju Visoki upravni sud je presudio protiv mene, u korist inspektora Povjerenika za informiranje, pozivajući se samo na čl.59. st.5. ZPPI-a. Kakve su mi šanse na  izvanrednom preispitivanju pravomoćne presude Vrhovnom sudu (čl.78. Zakona o upravnim sporovima)  zbog kršenja ZUP-a, ima li itko slična iskustva?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, zao je napisao:

Kakve su mi šanse na  izvanrednom preispitivanju pravomoćne presude Vrhovnom sudu (čl.78. Zakona o upravnim sporovima)  zbog kršenja ZUP-a, ima li itko slična iskustva?

Zup se primjenjuje u onim situacijama, kada upravna stvar nije propisana posebnim zakonom. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad