Jump to content

Bolovanje duže od 90 dana


sused

Preporučene objave

Molim vas za savjet i odgovor. Doktorica opće prakse mi je zaključila bolovanje koje se vodilo kao ozljeda na radu zbog ozlljede nožnog zgloba nakon 72 dana. Dva puta prije zaljučenja bolovanja žalio sam se na bolove u križima koji su posljedica operacij i sada su prisutni. Tjekom bolovanja obavio sam pregled neurokirurga koji preporuća pregled fizijatra,terapije , MR i poštedni rad. Sve sam joj to priložio ,sve pretrage dogovorio i to u narednih 2 tjedna. Međutim ona veli da je njezina procjena da ja mogu u takvom stanju ići na posao i da nema razloga više da me drži na bolovanju. Isti dan kada mi je zaključila bolovanje otišao sam u bolnicu na hitnu neurologiju te se opet požalio na bolove u križima i grčeve u nozi. Neurolog me pregledao te preporućio obaviti dogovorene pretrage, mirovanje i terapiju. S tim nalazom javljam se drugi dan svojoj doktorici i ona dalje tvrdi da nema indikacija za nastavak bolovanja. Kad sam joj rekao što je u ovom slučaju vjerojatnije njezina procjena ili preporuka specijaliste neurokirurga i neurologa pocela je vikati na mene i savjetuje me da promenim svog doktora. Otvorila mi je novo bolovanje odma sa narednim danom tako da nije bilo prekida u datumima osim administrativnog. Po obavljenim pretragama MR i fizijatra ustanovljeeno je da u takvom stanju nisam mogao obavljati poslovne obveze te da je trebalo odmirovati dok se bolovi smanje ili nestanu. Pošto je prekinula bolovanje od 72 dana i 73 dan odobrila novo na kojem sam bio još 25 dana imam li pravo tražiti pomoć od poslodavca nakon 90 dana? Smatram da nisam bio ustrajan nanjela bi mi štetu zdravlju, a i financijsku u kolio mi ne priznaju kao neprekidno bolovanje. Što poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija