Jump to content
Sign in to follow this  
anton887

prometna nezgoda

Preporučene objave

moli se savjet..imao sam sudar nedavno, udarilo me drugo auto  i mene optužili kao okrivljenika da sam oduzeo prednost...Budući da je činjenični opis djela potpuno promašen i kriv kao i mjesto gdje je djelo počinjeno, a meni nastala potpuna šteta. 

Samo je protiv mene podignut nalog, protiv druge strane nije.. Postoji li mogućnost da ja sam prije ili za vrijeme prekršajnog postupka predam podnesak kojim teretim drugu osobu da je skrivila nezgodu, a ne samo ja?

puno hvala 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Policiji ne, ali formalno, sukladno čl. 113. Prekršajnog zakona, možeš sam podnijeti optužni prijedlog prekršajnom sudu protiv drugog vozača. Nemam baš iskustva s time u praksi, ali sud će onda vjerojatno spojiti ta dva postupka (tvoj protiv njega i policijski protiv tebe) u jedan, pa će ih tako dalje voditi. Međutim, mjerodavno će i dalje uvelike biti ono što je policija utvrdila očevidom.

Podijeli ovu objavu

hvala vam...Možete mi reći da li očevid nakon prometne nezgode mogu obaviti policijski službenici koji inače i zaustavljaju vozače ili moraju biti licencirani ili imati kakav položen ispit ili nešto radi utvrđivanja nezgodne te kasnije pisanje naloga?

puno hvala

Podijeli ovu objavu

Zaustavljat mogu svi policijski službenici a nezgode rješavaju prometni policajci sa završenim prometnim tečajem ili očevidna ekipa (prometna).

Skica bi bila poželjna da se vidi ta nezgoda.

Podijeli ovu objavu

Je li sudionici u nezgodi s materijalnom stetom moraju dati izjavu i da ta izjava bude zapisana i potpisana od sudionika?

Takodjer, ti policajci s tecajem ili za ocevid sto konkretno sastavljaju i potpisuju kakav dokument nakon nezgode? 

Puno hvala

Podijeli ovu objavu

Ne potpisuju ništa.

Nakon nezgode prave zapisnik o očevidu i službenu zabilješku.I napišu prekršajni nalog ili optužni prijedlog za počinitelja/e.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this