Jump to content

Pravo na nekretninu nakon dužeg posjeda


ggaspari

Preporučene objave

Pozdrav,

Jako glupo pitanje: -)

Dakle,vlasnik sam zemljišta koje uopće ne koristim medjutim,poznanik ga koristi za neke njegove svrhe (poljoprivreda).nemamo nikakav ugovor,.sve je to rješeno usmeno izmedju njega i moje bake i to davno.

Pitam se jel bi bilo moguće da on traži pravo na zemljište jer ga ima toliko dugo na korištenje ?

To je sve na grubo pa ako treba jos detslja ja sam tu

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ggaspari je napisao:

Pitam se jel bi bilo moguće da on traži pravo na zemljište jer ga ima toliko dugo na korištenje ?

Općenito opasnost postoji,no treba imati u vidu da je trenutni posjednik konkretnu nekretninu dobio na korištenje u dogovoru sa vašom pravnom prednicom,glede čega je i više nego jasno da bi dosjedanje imalo zapreku u vidu zlouporabe povjerenja vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, ggaspari je napisao:

ali ipak kažete da postoji opasnost?

Naravno,jer se poštenje posjeda predmnjeva,a tko tvrdi suprotno je dužan to dokazati.

 

Prije 11 minuta, ggaspari je napisao:

 bolje bi bilo da bude sve to rješeno ugovorm ? 

Da,jer bi na taj način trenutni posjednik priznao tuđu višu vlast na nekretnini,odnosno nema samostalnost posjeda kao prvi uvjet da bi se vlasništvo na nekretnini steklo dosjedanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija