Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
ggaspari

Pravo na nekretninu nakon dužeg posjeda

Preporučene objave

Pozdrav,

Jako glupo pitanje: -)

Dakle,vlasnik sam zemljišta koje uopće ne koristim medjutim,poznanik ga koristi za neke njegove svrhe (poljoprivreda).nemamo nikakav ugovor,.sve je to rješeno usmeno izmedju njega i moje bake i to davno.

Pitam se jel bi bilo moguće da on traži pravo na zemljište jer ga ima toliko dugo na korištenje ?

To je sve na grubo pa ako treba jos detslja ja sam tu

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, ggaspari je napisao:

Pitam se jel bi bilo moguće da on traži pravo na zemljište jer ga ima toliko dugo na korištenje ?

Općenito opasnost postoji,no treba imati u vidu da je trenutni posjednik konkretnu nekretninu dobio na korištenje u dogovoru sa vašom pravnom prednicom,glede čega je i više nego jasno da bi dosjedanje imalo zapreku u vidu zlouporabe povjerenja vlasnika.

Podijeli ovu objavu

Prije 9 minuta, ggaspari je napisao:

ali ipak kažete da postoji opasnost?

Naravno,jer se poštenje posjeda predmnjeva,a tko tvrdi suprotno je dužan to dokazati.

Prije 11 minuta, ggaspari je napisao:

bolje bi bilo da bude sve to rješeno ugovorm ? 

Da,jer bi na taj način trenutni posjednik priznao tuđu višu vlast na nekretnini,odnosno nema samostalnost posjeda kao prvi uvjet da bi se vlasništvo na nekretnini steklo dosjedanjem.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this