Jump to content
Sign in to follow this  
val.s.t.ina

EUROPSKI PLATNI NALOG

Preporučene objave

Pozdrav, 

kako se podnosi EPN. Ispuni se obrazac i kaj onda? Podnosi li se u 3 primjeraka sa prilozima ili samo 1 primjerak i jedan primjerak priloga? Treba li uz sam obrazac i priloge poslati i nekakav podnesak? Ništa od toga ne piše u uredbi, ali ima članak koji kaže da, ukoliko procesna pitanja nisu riješena s njom, sam proces ide prema  nacionalnom pravu suda. To znači da se u nedostatku odredbi vodim ZPP-om ili ima još nešto?

Puno hvala na potencijalnoj pomoći

Uređeno od val.s.t.ina

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 15 sati , val.s.t.ina je napisao:

Pozdrav, 

kako se podnosi EPN. Ispuni se obrazac i kaj onda? Podnosi li se u 3 primjeraka sa prilozima ili samo 1 primjerak i jedan primjerak priloga? Treba li uz sam obrazac i priloge poslati i nekakav podnesak? Ništa od toga ne piše u uredbi, ali ima članak koji kaže da, ukoliko procesna pitanja nisu riješena s njom, sam proces ide prema  nacionalnom pravu suda. To znači da se u nedostatku odredbi vodim ZPP-om ili ima još nešto?

Puno hvala na potencijalnoj pomoći

Ispunite sve obrasce i priložite dokaze koji su relevantni. Možete i napisati podnesak uz to. Čim više dokaza to bolje.

Bitno je da to šaljete u zemlju u kojoj boravi dužnik  na sud koji je nadležan  (za neke zemlje su mi poznate adrese)

Ako pogriješite sud, dolazi do komplikacija a može vam se i zahtjev odbiti. Ovisno u koju članicu EU šaljete nalog, postupa se po zakonima te zemlje.

Dužnik ima pravo na žalbu/prigovor. Ovisno o visini duga dolazi ili do jednostavnijeg postupanja (- 5.000,00eur) ili ako je dug veći može doći do ročišta. (ovisno o zemlji) Troškove plaća stranka koja izgubi.

Morate imati u vidu da sudska praksa u nekim zemljama nije ista kao u HR, tj. dužnik može uspješno uložiti žalbu i vaš nalog biti odbijen.

Podijeli ovu objavu

Ja podnosim u Hrvatskoj. Zato jer imam ugovorenu sudsku nadležnog našeg suda. Zanima me samo u koliko primjeraka. Jel dosta sve po 1 ili moram više puta i ako da koliko?

Dug je cca 200 eura. 

Uređeno od val.s.t.ina

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this