Jump to content
Sign in to follow this  
val.s.t.ina

EUROPSKI PLATNI NALOG

Preporučene objave

Pozdrav, 

kako se podnosi EPN. Ispuni se obrazac i kaj onda? Podnosi li se u 3 primjeraka sa prilozima ili samo 1 primjerak i jedan primjerak priloga? Treba li uz sam obrazac i priloge poslati i nekakav podnesak? Ništa od toga ne piše u uredbi, ali ima članak koji kaže da, ukoliko procesna pitanja nisu riješena s njom, sam proces ide prema  nacionalnom pravu suda. To znači da se u nedostatku odredbi vodim ZPP-om ili ima još nešto?

Puno hvala na potencijalnoj pomoći

Uređeno od val.s.t.ina

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 15 sati , val.s.t.ina je napisao:

Pozdrav, 

kako se podnosi EPN. Ispuni se obrazac i kaj onda? Podnosi li se u 3 primjeraka sa prilozima ili samo 1 primjerak i jedan primjerak priloga? Treba li uz sam obrazac i priloge poslati i nekakav podnesak? Ništa od toga ne piše u uredbi, ali ima članak koji kaže da, ukoliko procesna pitanja nisu riješena s njom, sam proces ide prema  nacionalnom pravu suda. To znači da se u nedostatku odredbi vodim ZPP-om ili ima još nešto?

Puno hvala na potencijalnoj pomoći

Ispunite sve obrasce i priložite dokaze koji su relevantni. Možete i napisati podnesak uz to. Čim više dokaza to bolje.

Bitno je da to šaljete u zemlju u kojoj boravi dužnik  na sud koji je nadležan  (za neke zemlje su mi poznate adrese)

Ako pogriješite sud, dolazi do komplikacija a može vam se i zahtjev odbiti. Ovisno u koju članicu EU šaljete nalog, postupa se po zakonima te zemlje.

Dužnik ima pravo na žalbu/prigovor. Ovisno o visini duga dolazi ili do jednostavnijeg postupanja (- 5.000,00eur) ili ako je dug veći može doći do ročišta. (ovisno o zemlji) Troškove plaća stranka koja izgubi.

Morate imati u vidu da sudska praksa u nekim zemljama nije ista kao u HR, tj. dužnik može uspješno uložiti žalbu i vaš nalog biti odbijen.

Podijeli ovu objavu

Ja podnosim u Hrvatskoj. Zato jer imam ugovorenu sudsku nadležnog našeg suda. Zanima me samo u koliko primjeraka. Jel dosta sve po 1 ili moram više puta i ako da koliko?

Dug je cca 200 eura. 

Uređeno od val.s.t.ina

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this