Jump to content

Darovanje neuknjizenog zemljista


Sonya Er

Preporučene objave

prije 15 sati , Sonya Er je napisao:

Otac bi zelio da mi daruje zemljiste koje jos nije uknjizio na svoje ime. Dali moze da mi daruje zemljiste prije uknjizbe na svoje ime tako da ja mogu da se uknjizim na isto? 

Moguće i dopušteno,no za vaš izravan upis u zemljišne knjige je nužno dokazati neprekinuti sljed prenosa prava vlasništva ,počev od vas pa unazad do trenutno upisanog vlasnika kao osobe protiv koje se provodi upis,na što upućuju odredbe čl.40 i 41 Zakona o zemljišnim knjigama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Matrix je napisao:

Moguće i dopušteno,no za vaš izravan upis u zemljišne knjige je nužno dokazati neprekinuti sljed prenosa prava vlasništva ,počev od vas pa unazad do trenutno upisanog vlasnika kao osobe protiv koje se provodi upis,na što upućuju odredbe čl.40 i 41 Zakona o zemljišnim knjigama.

Hvala puno Matrix!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Sonya Er je napisao:

Postovani,

Otac bi zelio da mi daruje zemljiste koje jos nije uknjizio na svoje ime. Dali moze da mi daruje zemljiste prije uknjizbe na svoje ime tako da ja mogu da se uknjizim na isto? 

Hvala!

ako ima kupoprodajni ili darovni ugovor od knjižnog vlasnika. ako je plaćen  porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija