Jump to content

Susjeda remeti kućni red i mir


zabrinutisusjed

Preporučene objave

Bok,

Ne znam što da obitelj i ja radimo u vezi slučaja prilično agresivne susjede. Ponekad nas budi pred jutro udaranjem koje se čuje iz njenog gornjeg stana jer se mi nalazimo u prizemlju. Brinem se za sigurnost sebe i obitelji jer se dotična koristi neverbalnim nasiljem ničim izazvana (pokazuje srednji prst:). Bojim se nešto reći starcima o tome jer su s njom ionako previše zabrinuti. Ostavila je tragove ključeva na autu prije nekoliko godina i onda je bila policija ali oni nisu ništa mogli poduzeti jer ona ništa ne priznaje.

Tenzije u kući polako ratu a ona se prijeti tužbom ako ju netko dotakne. 

Iskreno nemamo želje za tužbom jer se čini da ona ima više novaca i utjecaja.

Što se još možda može učinit osim odseliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srednji prst je neverbalna uvreda, tako da s te osnove, ako još nije protekao rok, možete podnijeti privatnu tužbu zbog kaznenog djela protiv časti i ugleda uvredom. Što se tiče remećenja javnog reda i mira, ako se njezino udaranje ne čuje van, ne radi se o remećenju mira i života građana, pa po mom mišljenju to ne bi bio prekršaj protiv javnog reda i mira. Od ostaloga, već je ovdje bilo ovakvih upita - postavlja se pitanje je li susjeda duševno zdrava, može li se brinuti za sebe, je li starije životne dobi, ima li nekoga da brine o njoj, treba li je lišiti poslovne sposobnosti i slično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od jrm a nema ništa.  Privatne tužbe su u ovakvim slučajevima najčešće gubitak novaca i vremena, a najpametnije (govorim iz vlastitig iskustva) je da sa stručnjakom za zvučnu izolaciju pokušate tu buku svesti na minimum. Ako vas zanima što sam ja napravio javite se u inbox. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija