Jump to content
zabrinutisusjed

Susjeda remeti kućni red i mir

Preporučene objave

Bok,

Ne znam što da obitelj i ja radimo u vezi slučaja prilično agresivne susjede. Ponekad nas budi pred jutro udaranjem koje se čuje iz njenog gornjeg stana jer se mi nalazimo u prizemlju. Brinem se za sigurnost sebe i obitelji jer se dotična koristi neverbalnim nasiljem ničim izazvana (pokazuje srednji prst:). Bojim se nešto reći starcima o tome jer su s njom ionako previše zabrinuti. Ostavila je tragove ključeva na autu prije nekoliko godina i onda je bila policija ali oni nisu ništa mogli poduzeti jer ona ništa ne priznaje.

Tenzije u kući polako ratu a ona se prijeti tužbom ako ju netko dotakne. 

Iskreno nemamo želje za tužbom jer se čini da ona ima više novaca i utjecaja.

Što se još možda može učinit osim odseliti?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Srednji prst je neverbalna uvreda, tako da s te osnove, ako još nije protekao rok, možete podnijeti privatnu tužbu zbog kaznenog djela protiv časti i ugleda uvredom. Što se tiče remećenja javnog reda i mira, ako se njezino udaranje ne čuje van, ne radi se o remećenju mira i života građana, pa po mom mišljenju to ne bi bio prekršaj protiv javnog reda i mira. Od ostaloga, već je ovdje bilo ovakvih upita - postavlja se pitanje je li susjeda duševno zdrava, može li se brinuti za sebe, je li starije životne dobi, ima li nekoga da brine o njoj, treba li je lišiti poslovne sposobnosti i slično...

Podijeli ovu objavu

od jrm a nema ništa.  Privatne tužbe su u ovakvim slučajevima najčešće gubitak novaca i vremena, a najpametnije (govorim iz vlastitig iskustva) je da sa stručnjakom za zvučnu izolaciju pokušate tu buku svesti na minimum. Ako vas zanima što sam ja napravio javite se u inbox. Pozz

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad