Jump to content

Neimanje prava na zaštićen račun


Bitanga i princeza

Preporučene objave

Dobar dan, evo ako netko zna nešto u vezi sljedećeg.Porezna mi je blokirala račun i uzima mi cjelokupni iznos koji stigne na račun iz inozemstva za izdavanje dva apartmana.To je u redu jer je račun ovršen ali pošto je to moja sadašnja placa zašto nemam pravo na zaštićeni račun?Postoji li način da doista dobijem barem dio te zarade?

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Bitanga i princeza je napisao:

Nemam, rekli su mi na Fini da ga mogu imati samo oni koji primaju plaću od poslodavca, a za ovo ne.Postoji li drugi način za otvoriti zašticeni račun?

Zaštićeni račun je račun u banci na koji se uplaćuju samo sredstva izuzeta od ovrhe, a Ovršni zakon jasno propisuje koja su to sve sredstva. Pogledajte čl. 172. i 173. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Bitanga i princeza je napisao:

Dobar dan, evo ako netko zna nešto u vezi sljedećeg.Porezna mi je blokirala račun i uzima mi cjelokupni iznos koji stigne na račun iz inozemstva za izdavanje dva apartmana.To je u redu jer je račun ovršen ali pošto je to moja sadašnja placa zašto nemam pravo na zaštićeni račun?Postoji li način da doista dobijem barem dio te zarade?

Hvala na pomoći

iznosi za izdavanje apartmana nisu plaća. trebao si otvoriti j.d.o.o. i na  račun primati najamninu za apartmane a iz tog računa  sebi kao direktoru isplaćivati plaću. tada bi imao obvezu plaćanja miroviskog i zdravstvenog  osiguranja.

sa tog računa  isplačuješ plaću za spremačicu i druge djelatnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija