Jump to content
  1. sljivan

sljivan

2. drot13

drot13

• Similar Content

• objavio amoretto
      Pozdrav!
      Najmoprimac je unajmio garažu, a nakon par mjeseci plaćanja prestao je plaćati garažu, ne javlja se na telefon i vlasnik/najmodavac s njim ne može stupiti u kontakt. Vlasnik je prepilio lokot i u svojoj garaži našao tuđe zaključano vozilo (bez tablica, izvana se ne vidi broj šasije), koje je vjerojatno najmoprimac ostavio. Vozilo je iz ranih 90ih, ni po čemu posebno, po slobodnoj procjeni za otpad. Za sad se ne zna što je u prtljažniku. Što vlasnik garaže može ili treba učiniti da se riješi vozila iz svoje garaže? Koja su mu prava i obveze? Otpad za odvoz vjerojatno traži dokaz o vlasništvu. S obzirom da nema ključa vozilo je teško i odtegliti pa i izgurati iz objekta.
    • objavio Mima444
      Susjed me je tužio za među,izlaskom sutkinje  i geodete na teren,sutkinja je bila izrazito neugodna prema meni i rekla da u drugom izlasku na teren mi možemo dokazivati svoj posjed i zvati  svjedoke koje hoćemo ,ona ce njemu dati kako je streha kuće jer je takav zakon.Izmjerom geodete utvrđeno je da je pola njegove kuće na mome i sad on još traži 90 cm još od moga dvorišta.Priložio je gr.dozvolu kao dokaz ,međutim kuća je 10X12 a dozvola izdana za 10x10 m ,što znači da je kuća ilegalna.Isto tako je sutkinja izjavila da to bude njegovo zemljište a mi da ga održavamo i kosimo i da če se to njemu odmah upisati u katastar kad bude rješenje gotovo,što je za mene apsolutno neprihvatljivo.Što mi je činiti , pošto se meni stvaraju  troškovi za nešto što nisam kriv ?
  • Online korisnici