Jump to content

Ovrha


Amilov

Preporučene objave

Dragi svi.

Kao razvedeni otac plaćam alimentaciju. S tim alimentacijama često kasnim ali ih platim. Bivša partnerica uredno diže ovrhe i ne povlači ih nakon moje uplate. Samo ih gomila bez obzira na to što je uplata izvršena direktno na račun. Ona kaže povući će se to kad platiš. Pa ne mislim platiti direktno i onda opet Fini, tj duplo.

Što mogu napraviti?

Također druga situacija je gdje sam joj ja tri alimentacije u početku dao "na ruke" bez ikakve pisane potvrde ovjerene kod javnog bilježnika te me je i za to ovršila. Planirao sam je tužiti jer je na centru za socijalnu skrb izjavila da sam joj dao a svejedno je podigla ovrhu. Mislim da mi je to dovoljan dokaz za tužbu. Isplati li se to zbog 3000 kuna i ima li tko kakav savjet? Svaki savjet je dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte plaćati uzdržavanje dobrovoljno, već prepustite da se samo prisilno skida po ovrsi. Nažalost, za ovo što ste platili na ruke nemate dokaz da ste platili na ruke, ne znam je li na centru ona potpisala kakvu pisanu izjavu, ako jest, onda dokaz postoji.

Možete tužiti, dapače, jedino što vjerujem da će u tom slučaju sud tražiti da se provede financijsko vještačenje, da se vidi kolika je preplata, koju ćete morati predujmiti, a iznos je najmanje 2.000,00 kn, ali taj trošak dobivate natrag u slučaju da dobijete u sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , ana.bab je napisao:

Fina sa svakom ovrhom naplati visoku naknadu za svoje posredovanje. To nema smisla.

Ovrha je prisilni postupak, jer dužnik nije dobrovoljno ispunio svoju obvezu i zato kao oblik posljedice za ovakvo ponašanje postoje troškovi provedbe. Isto je i kada ovršni postupak provodi sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , ana.bab je napisao:

Osobno ne bih savjetovala ljudima da puštaju da se naknade za uzdržavanje naplaćuju iz ovrha jer Fina sa svakom ovrhom naplati visoku naknadu za svoje posredovanje. To nema smisla.

Oprostite poštovana ana.bab, a što bi Vi onda savjetovali, na koji način bi prisilili roditelja koji je dužan plaćati uzdržavanje za dijete da ga i plaća?

Pa to je najbolji način kako ostvariti pravo djeteta na njegovo uzdržavanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, ana.bab je napisao:

Pa čovjek piše da plaća uzdržavanje. Referencirala sam se na to. Naravno da treba ovrha ako roditelj ne plaća, ja bih prva to tražila. 

 

, Amilov je napisao:

Kao razvedeni otac plaćam alimentaciju. S tim alimentacijama često kasnim ali ih platim.

Korisnik navodi da podmiruje obveze na način da često krši rokove, a to nije isto kao redovno i pravovremeno podmirivanje obveza, te je za ovakva postupanja predviđen ovršni postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Amilov je napisao:

Dragi svi.

Kao razvedeni otac plaćam alimentaciju. S tim alimentacijama često kasnim ali ih platim. Bivša partnerica uredno diže ovrhe i ne povlači ih nakon moje uplate. Samo ih gomila bez obzira na to što je uplata izvršena direktno na račun. Ona kaže povući će se to kad platiš. Pa ne mislim platiti direktno i onda opet Fini, tj duplo.

Što mogu napraviti?

Poštovani, pošto kažete da kasnite sa uplatom uzdržavanja za dijete, vjerujem da nije namjerno i da to radite iz opravdanih razloga (kašnjenje Vaših primanja isl.), možete tražiti da Vam se prolongira datum uplate naznačen u odluci na neki drugi (kasniji rok uplate), sve dok Vi budete kasnili sa uplatama, to će Vam se događati, jer je razvidno da to bivša maksimalno koristi, ne vidim razlog za to, no tako ispada, a vjerujem da Vi znate razlog iz kojeg to ona čini

Dakle, zatražite da Vam se prolongira datum uplate naveden u odluci na neki kasniji kako Vam se to više nebi događalo

Sretno Vam.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija