Jump to content

Bolovanje duže od 18 mjeseci - 50% plaće, ozljeda na radu


ivicassk1d

Preporučene objave

Pozdrav,

situacija je sljedeća: Na putu sa posla sam ozlijedila nogu, priznata mi je ozljeda na radu. Slijede operacija, bolnica, rehabilitacija, fizikalne.  Nakon 18 mjeseci moja su primanja pala na 50%. Zanima me sljedeće:

- da li razliku do pune plaće mogu tražiti od poslodavca, koji se ionako namiruje, ovih 50%, od HZZO

- kolektivno smo osigurani 24 sata, da li osiguravajuća kuća pokriva to kroz odštetni zahtjev

- uskoro će biti 3 godine od ozljede, koji su rokovi za ostvarivanje odštete od osiguranja, tj. da li počinju teći od događaja ili od završetka liječenja 

Unaprijed hvala na trudu i odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite kolektivno osiguranje, s obzirom da neka kolektivna osiguranja (posebno ovo za državne službenike) pokrivaju samo osigurane slučajeve smrti i trajnog invaliditeta.

Ako namirenje do pune plaće nije određeno ugovorom ili pravilnikom o radu, ne možete tražiti to od poslodavca, jer dok ste nesposobni za rad, ne primate plaću, već naknadu plaće. Plaću primate samo ako radite.

Obično u roku od 3 dana morate prijaviti štetni događaj, a papire dostaviti po okončanju liječenja. Ako uskoro ističe 3 godine, podnesite odštetni zahtjev (za kolektivna osiguranja to je obrazac koji dobivate od osiguranja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija