Jump to content
gesaugen

Maltretiranje porukama i lažne optužbe

Preporučene objave

Već mi godinu dana traje sapunica s rastavom braka i bivša koristi ama baš svaku mogućnost i manjkavost sustava protiv mene. No ono što me posebno ubija je što mi svako toliko krene slati SMS poruke u kojima me optužuje za "psihičko i seksualno zlostavljanje", obično nakon kad joj kažem da nije napravila nešto za našu kćer pa to koristi kao svoju obranu i skretanje teme. Obzirom da ju nikad nisam seksualno zlostvljao, dapače, seks nam je u braku bio rijedak (jednom u dva mjeseca) a s njom ne živim već godinu dana, takve poruke me strašno iritiraju pogotovo jer sve žene u sustavu, bilo u CZSS-u, bilo sutkinje, itekako šute i pozorno slušaju kad ona krene govoriti takve laži.

Zanima me da li mi se isplati podizati prijavu protiv nje na temelju SMS poruka u kojima me maltretira i vrijeđa na takav način i da li takvu prijavu podižem u policijskoj postaji i to ide po službenoj dužnosti ili moram podići privatnu tužbu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da, u ovom obliku se radi o psihičkom nasilju (prekršaj) i to možeš prijaviti policiji. S obzirom na sve, najbolje bi bilo složiti to pismeno, poslati policiji i na CZSS (ispišeš poruke i navedeš da se mogu vidjeti i sačuvane na tvom mobitelu).

Podijeli ovu objavu

Ne, jer nećete ništa postići. ;) Govorim iz osobnog iskustva, nisam ni blizu odvjetničke struke.
Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti, a osobito jer je moje kontakt podatke dobila KRAĐOM.
Policija mi je rekla da to nije niti prekršaj niti za kazneno, jer "svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje", a obzirom da je ovo komunikacija 1:1, ne može se okarakterizirati niti kao kleveta i sl.

Podijeli ovu objavu

Nije ista situacija jer tebi sadašnja od bivšeg nije ništa, a gesaugenu je bivša ipak nešto (govorim o odnosima u smislu Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji).

Podijeli ovu objavu

Prije 36 minuta, ana.bab je napisao:

Ne, jer nećete ništa postići. ;) Govorim iz osobnog iskustva, nisam ni blizu odvjetničke struke.
Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti, a osobito jer je moje kontakt podatke dobila KRAĐOM.
Policija mi je rekla da to nije niti prekršaj niti za kazneno, jer "svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje", a obzirom da je ovo komunikacija 1:1, ne može se okarakterizirati niti kao kleveta i sl.

mene bivša u komunikaciji 1:1 optužuje da sam ju psihički i seksualno maltretirao i iskrneo se bojim da će to kad tad ići prijaviti kao i sve nebuloze do sada (npr. kad me je prijavila za ekonomsko nasilje u obitelji jer sma zaključavao kuhinju i vešeraj da ne odnese frižider iz stana u svoj novi stan koji je namješten i to sam optužen i sad čekam rješenje na žalbu). Sve u svemu, svi u sustavu skaču na njene nebuloze i bojim se da bi me mogla prijaviti ako će izgubiti skrbništvo čisto da mi napakosti a ovo užasno sudstvo da me proglasi krivim na temelju "odlučnog iskaza svjedokinje" (na temelju čega sma osuđen kao ekonomski nasilnik iako nije bilo dokaza da sam uistinu i zaključvao prostorije već samo njen iskaz)

Htio bih ju preduhitriti o optužiti za maltretiranje pa ako ona odluči tužiti mene bar bih imao veće šanse ukazati da me već maltretira godinama s time i da to nema veze s realnošću pogotovo jer je psihički bolesnik

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , ana.bab je napisao:

U prijevodu: ja nemam pravo na zaštitu od (psihičkog) nasilja, a on ima? Nadam se da sam pogrešno shvatila.

Moj savjet gesaugenu je bio u vezi Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji, koji na tebe u ovom slučaju nije primjenjiv jer ti i ona niste obitelj. To je kao da se čudiš da te Zakon o sigurnosti prometa na cestama ne štiti od psihičkog nasilja...

Podijeli ovu objavu

U redu, hvala na info. A recite mi koji Zakon štiti one koji si međusobno nisu obitelj? Bivši i ja si također nismo obitelj pa se primjenjuje Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji. Toliko o nebulozama.

Podijeli ovu objavu

Bivši i ti ste bili obitelj, pa se može primijeniti taj Zakon, a ovo što ti ona radi bi moglo biti kazneno djelo "nametljivo ponašanje", a možeš ju i privatno tužiti (jer nije svako nečije ponašanje automatski prekršaj ili kazneno djelo).

Podijeli ovu objavu

prije 18 sati , ana.bab je napisao:
prije 21 sati , ana.bab je napisao:

..Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti...

Ovdje se radi o KD nametljivog ponašanja, opisanog i definiranog u čl. 140. st.. 1. KZ RH

Podijeli ovu objavu

prije 23 sati , ana.bab je napisao:

Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti...

I tako dugo dok je ne prijavite, neće ni prestati. A možda čak ni onda, samo što će u tom slučaju snositi i posljedice.

prije 23 sati , ana.bab je napisao:

Pogrešno, a Željac vas je uputio u dobrom smjeru.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

U 7 mjesecu ce biti godinu dana otkako me sustavno dosaduje i maltretira odredeni broj iskljucivo preko SMS poruka. 

Dakle osoba se ne zeli javiti nego iskljucivo salje sms poruke u stilu ocemo se nac, kaj nosis na sebi, jesi solo, kad cu te j*** i to traje i traje.. Broj nije registriran, ima old school mob kojem se nemoze uc u trag i jedina varijanta mi je privatna tuzba ili kaj? 

S tim da je poceo sad slati poruke i mom decku.. Sa istim sadrzajem.. Pa cak i to da si mislimo da me prati jer zna poslat poruku sadrzaja da je bas fin rucak skuhan ili da je bas lijepo kaj sam vani (znaci li to da me cak mozda i uhodi) 

Kaj radit? 

Hvala puno na savjetima 

Podijeli ovu objavu

Prvo mu porukom odgovori da ti prestane slat poruke i da ne želiš da više kontaktira s tobom i da ćeš ga prijavit ako ne prestane.Ako nastavi prijavi djelo policiji. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad