Jump to content
anto_m

Boravište/prebivalište

Preporučene objave

Poštovani,

U situaciji sam da radim u firmi u Zagrebu. Pri tome ponedjeljkom dolazim na posao iz mjesta prebivališta i petkom se vraćam nazad u mjesto prebivališta udaljenom oko 100 km od Zagreba. Za boravak od ponedjeljka do četvrtka koristim unajmljen stan u Zagrebu. Vikendima, praznicima i za vrijeme godišnjeg odmora sam u mjestu prebivališta.

Zamolila bih Vas za informaciju da li je u mojem slučaju potrebno prijavljivati boravište u Zagrebu, budući da je mjesto gdje se pretežno zadržavam mjesto prebivališta?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Boravište je mjesto gdje privremeno boravite, ali se tamo niste trajno nastanili.

Ako Vaš privremeni boravak u Zagrebu traje dulje od 3 mjeseca, onda ga trebate prijaviti (članak 2. stavak 4. Zakona o prebivalištu)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio saltyl
      Pozdrav, 
      trebao bi mi mali savjet/uputa vezano za provođenje ovrhe unutar EU, a van HR.
      Dakle trebalo bi ovršiti kupca (vps preko 40k kn), poslana je ovrha na temelju vjerodostojne isprave jb u Zadru, no s. služba u Kninu je odbacila ovršni prijedlog obzirom ovršenik ima prijavljeno prebivalište u inozemstvu (Luksemburg) na NEPOZNATOJ ADRESI.
      Moje pitanje glasi, može li se i putem kojih kanala saznati točno prebivalište te kada se sazna kome i u kakvoj proceduri se provodi ovrha za osobe sa prebivalištem u drugoj zemlji članici EU?
      Puno hvala na pomoći...

• objavio aroo
      Poštovani forumaši, molim vas za pomoć.
      U subotu mi je ukraden bicikl u Zagrebu u sred bijela dana. Mjesto gdje je ukraden je krcato kamerama i sigurno se na jednoj vidi lice kradljivca. Znam točno vrijeme i sekunde krađe. Problem je u tome što nisam prijavljen u Zagrebu, imao sam boravište na staroj adresi (koje je isteklo prije najmanje godinu dana), a sada sam se uselio u stan čija vlasnica živi daleko od Zagreba i dosta je stara. Molim vas da mi javite što mi je činiti, je li pametno u tom slučaju prijavljivati krađu?
    • objavio Knjižničarka3511
      Poštovani,

zanima me legalnost mogućnosti stanovanja u poslovnom prostoru/sjedištu tvrtke. 
      Situacija je sljedeća:
      Prostor je 2010. godine kupila pravna osoba i u njemu registrirala sjedište. Međutim, prostor je od samog početka pa sve do današnjeg dana korišten isključivo u svrhu stanovanja. Budući da mi je djelatnica na MUP-ovom šalteru rekla kako je nemoguće u poslovnom prostoru prijaviti prebivalište/boravište, zanima me kako je to moguće i je li uopće legalno.
      Nadalje, ukoliko nije, kojim se institucijama moguće obratiti za pomoć? 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav
    • objavio agentnix
      Pozdrav svima.
      Imam par pitanja vezano za otvaranja obrta.
      Bavim se poslovima u IT sektoru i trenutno mi se nudi novi posao koji bi išao preko "paušalnog" obrta.
      Već sam se dosta raspitao i googlao po tom pitanju ali nisam uspio naći jasni ogovor na neka pitanja.
      Konkretno. Trenutno sam podstanar u Zagrebu i tu imam prijavljeno boravište i uredan ugovor o iznajmljivanju stana. Prebivalište mi je prijavljeno na obiteljsku (vlasnici su moji roditelji) kuću u Petrinji.
      Zanima me kad bi otvarao obrt, mogu li prijaviti za sjedište adresu na kojoj sam podstanar i da li mi je potrebna neka dodatna izjava vlasnika ili novi ugovor o najmu u kojem je navedeno da se prostor iznajmljuje za poslovne svrhe.
      Također sam našao na netu da neka zanimanja ne zahtijevaju prostor za odrađivanje djelatnosti i da u tom slučaju sjedište ide na adresu boravišta/prebivališta. Zanima me da li to vrijedi za IT sektor i da li to znači da samo trebam potvrdu o prijavljenom boravištu ili nešto drugo.
      Također u slučaju da promijenim prebivalište na trenutno boravište ili neku drugu adresu koja je procedura za obrt?
      Lp.
  • Online korisnici