Jump to content

fina i ovrha računa dok postupak traje


biker7

Preporučene objave

Ovršen sam od strane Hrvatskih voda za vodoslivnu naknadu za razdoblje od 2010 do 2016 godine. Na prijedlog ovršitelja općinski sud je izdao rješenje o ovrsi. Na to rješenje sam se žalio, najprije zato jer su rješenja o naknadi iz 2010 i 2011 godine koja su dana kao dokaz o obavezi plačanja slana na nepostojeću adresu (na kojoj nikad nisam živio), a i smatram da spada u zastaru. Unatoč žalbi račun mi je nakon nekoliko dana ovršen, dva mjeseca kasnije je novac vraćen na račun i isti dan ponovno skinut s računa!?
Zanima me da li je utemeljeno na zakonu da se sredstva s računa ovršuju unatoč žalbi, ima li netko pravo na naplatu nečega što je slao godinama na nepostojeću adresu i to još uz zatezne kamate i je li sudac općinsko suda trebao provjeriti prije izdavanja rješenja jer se adresa na koju se šalje sudska tužba i adresa na koju se odnose potraživanja ne slažu? Zašto mi je novac vraćen na račun nakon dva mjeseca i ponovno skinut isti dan? Da li je to zakonski od strane FINAe?
Unaprijed Vam zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 7 minuta, biker7 je napisao:

Ispada da se bilo tko može sjetiti nakon deset godina nešto potraživat

Na temelju ovršne isprave može potraživati godinama kasnije, nema zapreka, isto kao što i ovršenik u ovom razdoblju može dobrovoljno podmiriti svoj dug.

Prije 8 minuta, biker7 je napisao:

Tko čuva račune toliko dugo? 

Račune i da imate, ne bi puno pomoglo, jer ste njih trebali koristiti kod prigovora na rješenje o ovrsi javnog bilježnika.

Prije 8 minuta, biker7 je napisao:

Da li je fina novac nakon dva mjeseca prebacila ovršitelju?

Da, nakon 60 dana.

Prije 9 minuta, biker7 je napisao:

Što ja onda uopće mogu s žalbom?

Žalbom se možete dovesti u parnicu i dokazivati svoje tvrdnje, jer ste propustili rok za prigovor.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar potraživanja ne zastarjevaju nakon tri godine? Ja stvarno nisam kriv što uplatnice i rješenje o plaćanju slivnih voda nisam dobio! ( a i to je za djedovinu bogu iza nogu gdje nikakvih slivnih voda nema pa se niti ne uređuju)

Nije javni bilježnik izdao rješenje nego općinski sud na prijedlog odvjetnika hrv. voda!?

Zašto fina nakon dva mjeseca prebacuje novac ovršitelju kad je žalba u postupku?

Napisao sam žalbu na rješenje u roku.

Nisam prije ovrhe dobio nikakvo upozorenje o dugu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija