Jump to content

Ugovor o djelu


Anoniman1

Preporučene objave

Ovako pošto sam jučer radio honorarno s poslodavcem je potpisan ugovor o djelu eh sad imam par pitanja

1. Do kad mora zaradu isplatiti?

2. Jel moram ja HZZ-u to prijavit da radim honorarno ili se njih to ne tiče.

3. Ukoliko dođe do zaposlenja kod drugog poslodavca moram li njemu šta govorit za to? Pošto je Ugovor o djelu potpisan jučer, a na ovaj potencijalni posao idem sutra pa ako mi se svidi ide prijava itd,a ak ne onda ništa

4. Ovo pitanje se odnosi na mamu. Ona je prijavljena kod poslodvca, ako oće radit honorarno jel može ili kako to ide?

uređeno: od Anoniman1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kako je ugovorom o djelu precizirano, u pravilu ide po ispunjenju obveze druge strane (obavljanju posla).

2. Smatram da nemate takvu obvezu.

3. Obveza postoji u slučaju da bi to bio poslodavac koji obavlja identične ili slične poslove koje vi pružate putem ugovora o djelu (zbog zakonske zabrane utakmice).

4. Ugovor o djelu može sklopiti bez problema (osim već istaknute zakonske zabrane utakmice), a što se ugovora o radu tiče, mora dobiti odobrenje svog poslodavca i maksimalno može raditi 8 sati tjedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija