Jump to content

Suvlasništvo - obiteljska kuća


Sarahh

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me sljedeće a situacija je sljedeća:

tri su suvlasnika obiteljske kuće i svi su 1/3 (otac, sin i kći)

otac je na sudu sa sinom koji nema još ništa a ima ugovor o doživotnom uzdržavanju (ne živi u kući taj sin)  ali otac želi raskinuti ugovor pa spor još traje te je bilješka na vlasničkom listu da je spor u tijeku.

E sada mene zanima da li sestra koja je vlasnica 1/3 kuće  može meni prodati ili darovati svoju trećinu a da se ja upišem i da budem vlasnik 2/3, znači tata živi u svojoj trećini i spori se sa drugim sinom koji ne živi u toj kući.

A drugo pitanje ako se mogu upisati da li moram plaćati porez ili kako to napraviti da se izbjegne porez (darovanje??)

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Sarahh je napisao:

mene zanima da li sestra koja je vlasnica 1/3 kuće  može meni prodati ili darovati svoju trećinu a da se ja upišem i da budem vlasnik 2/3

Može

 

prije 11 sati , Sarahh je napisao:

da li moram plaćati porez

Da

 

prije 11 sati , Sarahh je napisao:

kako to napraviti da se izbjegne porez (darovanje??)

Glede pravnih poslova između sestre i vas,nikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Imam jedno pitanje. Dakle, nakon smrti moga oca provedena je ostavinska rasprava gdje smo se majka, sestra i ja odrekli očeve imovine (polovice obiteljske kuće), pa je to pripalo općini, druga polovica je u vlasništvu majke. E sad moje pitanje je da li općina može staviti na prodaju cijelu kuću ili samo njihov dio? Pitam pošto su mi rekli da oni mogu ako je ne pristanem na neku njihovu cijenu staviti cijelu nekretninu na prodaju.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija