Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sarahh

Suvlasništvo - obiteljska kuća

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me sljedeće a situacija je sljedeća:

tri su suvlasnika obiteljske kuće i svi su 1/3 (otac, sin i kći)

otac je na sudu sa sinom koji nema još ništa a ima ugovor o doživotnom uzdržavanju (ne živi u kući taj sin)  ali otac želi raskinuti ugovor pa spor još traje te je bilješka na vlasničkom listu da je spor u tijeku.

E sada mene zanima da li sestra koja je vlasnica 1/3 kuće  može meni prodati ili darovati svoju trećinu a da se ja upišem i da budem vlasnik 2/3, znači tata živi u svojoj trećini i spori se sa drugim sinom koji ne živi u toj kući.

A drugo pitanje ako se mogu upisati da li moram plaćati porez ili kako to napraviti da se izbjegne porez (darovanje??)

Hvala na odgovorima!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 11 sati , Sarahh je napisao:

mene zanima da li sestra koja je vlasnica 1/3 kuće  može meni prodati ili darovati svoju trećinu a da se ja upišem i da budem vlasnik 2/3

Može

da li moram plaćati porez

Da

kako to napraviti da se izbjegne porez (darovanje??)

Glede pravnih poslova između sestre i vas,nikako.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

Imam jedno pitanje. Dakle, nakon smrti moga oca provedena je ostavinska rasprava gdje smo se majka, sestra i ja odrekli očeve imovine (polovice obiteljske kuće), pa je to pripalo općini, druga polovica je u vlasništvu majke. E sad moje pitanje je da li općina može staviti na prodaju cijelu kuću ili samo njihov dio? Pitam pošto su mi rekli da oni mogu ako je ne pristanem na neku njihovu cijenu staviti cijelu nekretninu na prodaju.

Hvala.

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Oni samo mogu raspolagati dijelom koji je njihov.

Slažem se glede pravnog raspolaganja, no opasnost leži u razvrgnuću suvlasništva. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad