Jump to content

Nagodba sa vjerovnikom


martin.filipan@gmail.com

Preporučene objave

Poštovani,molim vas samo nam malo pomognite,imali smo kredit Hypo-banke,koji je otkupio B2 Kapital,sada smo u postupku nagodbe,dug glavnice,kamata i zateznih kamata je 107.000,00€.Kada u nagodbi,ne bi računali zatezne ktm. u biti bi kredit bio već otplaćen,ali naravno to ne ide tako ,jasno nam je.

Znamo da su kredit otkupili za 10-20%,ali i to nema veze.

Ponudil smo im prvo 15.000 €,uprava naravno nije prihvatila,jer imaju tri naša kolaterala,tri kuće pod hipotekom(procjena je svih zajedno cca 500.000,00 €)ali ne bi se baš mogle dobro prodati,ponudili su nam čak da ih mi otkupimo,no mi smo onda njima ponudili 30.000€,odbili su i onda 60.000€ na dvije rate,odbili su, i na kraju 7.03.rekli smo 70.000€ jednokratno do kraja ovog mjeseca,no i to su odbili,te novce smo mislili posuditi i to znaju,međutim sada sve pada u vodu.

Napisali smo kratko,na njihovu odbijenicu 70.000€,"šteta,žao mi je,lp"

Do danas nismo dobili nikakav odgovor na to,da li da ih pitamo što sada?Dražbe ne bismo željeli.Da ne pitamo ništa?Da čekamo?Da li možemo upisati na te nekretnine "nešto",kao doživotno uzdržavanje(u jednoj kući stanuje mama,a ona je jamac,i ja sam jamac s jednom nedovršenom kućom),u stvari su hipoteke od nas jamaca.

Da li da sada čekamo njihov odgovor ili ih pustimo neka rade što hoće?Kako da postupimo?

Hvala vam puni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,a da li nas B2 Kapital mora obavjestiti da će pokrenuti dražbu ili ne?

Tko uopće pokreće dražbu oni lil Fina?Ako je Fina, da li nas ona obavještava ili ne?

Ide li to sve preko općinskog suda?

Uglavnom, da li mi dobivamo bilo kakvu obavijest o ovršnom postupku sa pravom žalbe?

Ako je jedan jamac vlasnik u 1/2 kuće, a to mu je jedina nekretnina koju ima i u kojoj živi , da li tada ta 1/2 nekretnine smije ići na dražbu?

Da li možemo što riješiti,ako se upiše plodouživanje i pravo prvokupa?

Da li smiju blokirati mirovinu koja iznosi 2.900,00 kn?

Puno pitanja!Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora, može čekati dok Vi ne odlučite prodati kuće, pa se kao hipotekarni vjerovnici naplatiti iz kupovnine. Ako bude pokrenuta ovrha na nekretnini, da, bit ćete obaviješteni o istoj. Ako je tražbina veća od 20.000,00 kn, tada se ovrha na nekretnini može provesti, koliko mi je poznato. Mogu pokrenuti i ovrhu na novčanim sredstvima, tada mogu ovršivati i mirovinu do 1/4. Upis prava služnosti Vam ništa ne pomaže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ovdje nikada nije bio pokrenut ovršni postupak, tada bi rješenje o ovrsi trebao donijeti javni bilježnik i u pravilu takva rješenje se donose općenito na imovini ovršenika. Tek kada se sa ovakvim rješenjem ne mogu namirit preko novčanih sredstava (Fina) i preko plaće/mirovine, onda mogu tražiti od suda rješenje o ovrsi na nekretnini. Sud će ga donijeti ako su ispunjeni prethodni uvjeti, a Vi se žalbom možete pozvati na činjenicu da se radi o jedinoj nekretnini (dobro pogledajte čl. 80 a Ovršnog zakona) i sve žalbene navode argumentirajte, jer je to jedini način da sud bude upoznat sa stvarnim stanjem ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno!

A sada imam još pitanja.

Od firme u stečaju kupili smo zeljište s pravom prolaza na drugo(tuđe) zemljište, da li kao novi vlasnici imamo pravo poništiti tu klauzulu u kojoj stoji pravo prolaza i jednostavno ne dozvolimo više to pravo prolaza.

Hvala vam i srdačan vam pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , martin.filipan@gmail.com je napisao:

Pošovani,kapital B 2 se ne javlja, ožujak je prošao i 70.000 € više im ne može možemo ponuditi( jer to bi bili posuđeni novcu).

Što da radimo, da im ponovno pišemo ili da čekamo da počnu sa dražbama ?

Ukoliko nemate što ponuditi za pregovaranje, onda možete samo čekati. A što se tiče dražbi, ne ide to baš tako brzo. Mislim da ćete do tada morati biti strpljivi i koristiti pametno pravne lijekove kada za njih dođe vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,nudili smo im nagodbu sa 80,000.00€ do kraja ožujka ,ali nisu prihvatili kad imaju tri hipoteke(koje po mom mišljenju,nikad ne bi uspjeli prodati,ali nikad se nezna).Nakon njihove odbijenice nismo više kontaktirali.Te novce im sada više ne možemo ponuditi i sada ne znamo što dalje,a na koje pravne ljekove ste mislili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja kao jamac imam jednu kuću rohbau s pravom služnosti prolaza do nje,(a sada smo otkupili to zemljište i mislimo ukinuti ovo pravo služnosti prolaza,ako bi to pomoglo da se teže proda ,ako dođe do dražbe),jedna kuća i radione su u 1/2 vlasništva suprugove mame,a1/2 od supruga i još jedna kuća u suprugovom vl.,kredit je bio na firmu koja je otišla u stečaj,a mi smo svi jamci s ovim hipotekama,kredit je bio uzet prije 15 god.u Hypo banci,a to je prije 8 mj. preuzeo kapital B2,dug je 105.000,00 €,mi smo to otplaćivali kako smo mogli,ali je sve odlazilo u zatezne i redovne kamate,kad te ktm ne bi uzimali u obzir,glavnica je otplaćena.To je proizvodna firma s 20 zaposlenika,stara 30 god.,a od prije još kao obrt 20 god.

Suprugu je račun blokiran i stalno mu, normalno skidaju s plaće.

Ponudili smo im do kraja 3. mj. 70,000.00€ ,(koje smo do tog datuma mogli ponuditi,jer bi posudili od znanaca).Međutim odbili su nas.

Rekli su oni nama da mi možemo otkupiti svaki koleteral posebno,ali dug bi i dalje ostao,nisu dali nikakav prijedlog kolko u stvari u nagodbi novaca žele ili žele cijeli iznos,a onda to nije nagodba.

Sada više tih 70,000.00€ momentalno nemamo(jer ti koji su nam htjeli pomoći nisu razvrgnuli svoje štednje kada B2 nisu pristali na tu nagodbu).

Eto,mi smo na njihovu odbijenicu kratko odgovorili da je šteta i da nam je žao,to je bilo prije mjesec dana.Na to nismo više dobili nikakav odgovor.

Sada smo pripremili dopis u kojem tražimo sastanak s upravom da nađemo neko rješenje,ali ne znamo da li da ga pošaljemo ili da još čekamo.

Bojimo se da će biti prekasno,ako počnu s dražbama ili možda ne?

Ne znamo kako da postupimo sada.

Što vi mislite?I hvala vam puno na strpljenju!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, martin.filipan@gmail.com je napisao:

U teretovnici je upisana Hypo banka i sada B2 kapital.

Temeljem čega su upisani, što točno piše?

Prije 1 minutu, martin.filipan@gmail.com je napisao:

U teretovnici je upisana Hypo banka i sada B2 kapital.

Suprugu 3 god. uzimaju s plaće,jer nije mogao redovito plaćati ratu iz firme,pak ga je blokirala Hypo banka,a sada taj novac odlazi u B2 kapital.

Temeljem čega su ga blokirali, koje rješenje o ovrsi je u pitanju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah,samo vas opterećujem.

Znači,imali smo firmu staru 30 god.čista proizvodnja.Trebao je kredit i uzeo ga u Hypo,a za jamstvo je dao kuće nas jamaca,otplaćivao je kako je mogao,a kada nije više plaćao rate,Hypo mu je blokirao račun,u međuvremenu Hypo propada ili što već i sve otkupljuje B2 kapital koji je tu i kao Razlučni vjerovnik,stečaj je pri kraju,otkupili smo sve što smo mogli, kao i to zemljište koje je bilo na firmu,a prolaz kroz njega vodi to te rohbau kuće koja je jedna od tih tri kolaterala na kojima je sada B2 kapital,suprug je i dalje zaposleni u drugoj firmi gdje mu se skida sa plaće i ide B2.

Mi sada ne znamo da li da ih kontaktiramo ,kao što sam prije napisala ili da čekamo njih potez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

A još samo što podrazumijevate pod ovim"kako bi sud gledao na taj pokušaj?"

Ali ja sam vam spremna ići do Suda za ljudska prava,jer tvrdim da je glavnica otplaćena,a zatezne kamate bi mogli i oprostiti,kad smo čista proizvodna firma koja je zahvaljujući njima i sličnima nakon 3o god. postojanja otišla u stečaj s 20 radnika,a svaki ima svoju obitelj.Strašno i tužno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,razmišljam o sastanku sutra i recimo da se oni odluče na prodaju kuća i recimo da dražbe prolaze prva,druga,treća i nitko ništa ne kupi,a ne možemo ih ni mi otkupiti i kupe ih oni,a to mogu, koji bi  postupak bio dalje, što vi mislite, da li mislite da bi postojala mogućnost da ih mi ili netko od naših prijatelja otkupi natrag, a zamislite da dug ni tom njihovom kupnjom nije podmiren, neznam kako nastupiti prema njima kad sve imaju i sve mogu! Što ne mogu? Gdje im mogu naći slabu točku ili ju nemaju.

Hvala vam puno! Ja bih najrađe da mi budete savjetnik i da idete sa mnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, martin.filipan@gmail.com je napisao:

A još samo što podrazumijevate pod ovim"kako bi sud gledao na taj pokušaj?"

Da bi sud odobrio ovrhu na nekretnini mora se ispuniti cijeli niz strogo propisanih zakonskih uvjeta.

, martin.filipan@gmail.com je napisao:

da li mislite da bi postojala mogućnost da ih mi ili netko od naših prijatelja otkupi natrag

Vjerujem da postoji, samo je pitanje koliko bi to bilo isplativo tj. po kojoj cijeni bi se nudila. 

, martin.filipan@gmail.com je napisao:

neznam kako nastupiti prema njima kad sve imaju i sve mogu!

Kako je prošao razgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekorektnim postupcima,prijetnjom,ako ne platimo(a do sada nisu rekli koliko traže) da idu u prodaju nekretnina,ako ne prodaju na dražbi da kupuju oni,ne možemo doći do Uprave,ali toliko smo otplatili,da stvarno od njih nitko ne gubi,a i davali smo im puno i nisu pristali,pa ako traže cijeli iznos kakva je to onda nagodba?

Proizvodna firma,stečaj,20 radnika(svi imaju obitelji) bez posla,29 god. smo uredno sve plaćali državi,čak i u ono vrijeme kada nije bilo obavezno plaćanje doprinosa da možeš isplatiti plaću,bili smo s Hypo bankom u pregovorima da sve smanje za 40% i da zatezne kamate  ne traže više i da ih pretvore u glavnicu,koja je već tada bila pola otplaćena i isto toliko redovnih kamata,jer su i oni uvidjeli da ne bježimo od duga,ali da kriza koja je pogodila i našu firmu čini svoje,nismo dalje mogli,ali kada bi i redovnu kamatu stavili u glavnicu,dobili su svoj novac i više od toga natrag.Pozvala bih se i na visinu tih kamata koje proizvodni pogon u toj krizi nije mogao podnositi,a ipak smo dali sve od sebe.O odlasku supruga na ratište 1991. kad smo počeli sa proizvodnjom i kada je sve stalo,a mi smo tada svojim novcima kupili strojeve i tada zaposlili 30 radnika neću ni govoriti,jer suprug to ne želi,kao što nije htio ni nikakve povlastice kao branitelj,NI u kom slučaju.I na kraju, živaca više nemamo.Mislim da bi B2 kapital stvarno mogao uz malo ljudskosti i dobre volje sve to zaboraviti i osloboditi nas.

Ne znam.Ne osjećam se više dobro i žao mi je što sve tako.

Hvala vam na strpljenju koje ste mi darovali i na svim savjetima,jer mi je bilo barem malo lakše,ljepše.

Želim vam sve najljepše u životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar vam dan, molim vas recite mi, što da sada radimo?

Prestrašni su,nismo došli fo glavnih u upravi,samo mlade djevojke koje moraju izvršiti šti im je naređeno,a one jadne pojma nemaju o životu,osjećajima,samo brojke,brojke...ma štete.

Što bi nam vi sada predložili ?

Hvala vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija