Jump to content
ivan_009

Prihod od prodaje nekretnine van Hrvatske

Preporučene objave

Sreduju se neke obiteljska nasljeda, pa me zanima kakvo je stanje s porezima s strane hrvatskog zakona.

Osoba, hrvatski drzavljanin, ima nekretninu u srbiji, te onda tu nekretninu proda (npr. 50K eura).
Posto ne zivi u srbiji nego hrvatskoj logicno je da te novce zeli dovesti u hrvatsku i tu potrositi.

Zanima me kako hrvatska gleda na toj novac, da li tretiraju kao da je osoba prodala nekretninu u hrvatskoj (sto znaci da ne placa nikakv porez) ili tretiraju drukcije?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako ćete unositi gotovinu, morate to prijaviti carinskom službeniku. LINK

Po mom mišljenju, na taj novac ne biste plaćali porez, jer ne znam koji porez biste platili. Porez na gotov novac plaća se ako se radi o nasljedstvu i darovima, a ovo je kupoprodaja.  Evo, pogledajte na stranici PU sve vrste poreza koji terete građane. LINK

Porez na promet nekretnina, u Srbiji, ako je isto kao i kod nas, plaćao bi stjecatelj.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Kix_032
      Poštovani,
      Nedavno sam se preselila u Englesku i, stjecajem nesretnih okolnosti, ostala sam bez putovnice i osobne iskaznice. gubitak dokumenata sam htjela prijaviti i u policijskoj postaji, ali su me preusmjerili na ambasadu, pošto sam stranac i oni se više ne bave ovakvim slučajevima. Domovnicu nemam sa sobom, a račun za e-građanin nikad nisam otvorila. S obzirom na potrebnu dokumentaciju za izradu nove putovnice, obratila sam se bratu da mi proba zatražiti domovnicu, u nadležnoj službi su ga odbili jer im treba moja osobna ili putovnica (?!) i da nisu u mogućnosti ju njemu izdati iako može osigurati sve potrebne podatke od OIBa do broja OI i datuma i mjesta izdavanja (čak i fotografije prednje i stražnje strane dokumenta)..
      Moje je pitanje postoji li kakva mogućnost da domovnicu zatražim osobno u Hrvatskoj ambasadi u Londonu, postoji li uopće mogućnost izdavanja putovnice s obzirom da staru nemam ili je jedina opcija putni list i povratak u Hrvatsku? Kakva je mogućnost za izradom punomoći bratu odavdje jer za bilo što, opet moram priložiti javnu ispravu (koju nemam).. 
      Hvala unaprijed i lijepi pozdrav..
    • objavio ivo454
      Pozdrav, molio bih pojašnjenje o mogućnosti povrata ustupljene nekretnine u ostavinskom postupku kod JB. Ja sam u ostavinskom postupku, svoj dio nekretnine ustupio bratu, zbog određenih razloga koje bi mi stvorilo posjedovanje nekretnine. Koji bi bio najednostavniji način da taj dio 1/3 vratim u svoj posjed. Napominjem da se u rješenju JB, spominjem samo  kao nasljednik, ali se ne navodi da svoj dio ustupam, nego je jedan brat dobio 1/3 a drugi 2/3 dijela.
    • objavio apostolpravi
      Bok ekipo..
      Dali netko ima konkretne primjere- dali se provodila primjerica ovrha nad nekim tko radi npr u njemačkoj, a blokiran je u hrvatskoj??? dakle sve znam vezano za europski ovršni nalog, da sud mora donijeti odluku i da se tada može tek nekog blokirati u njemačkoj ili općenito vani, ali opet je tu ono ali- da to sve ide na sud u npr njemačkoj..
      Stoga mene zanima kako to doista sve funkcionira u praksi, dali se uopće agencije za naplatu ili banke odlučuju na takve procese naplate ili još uvijek je to sve više teorija a teže praksa?? možete navesti neki primjer nedavni( naravno bez imena i prezimena)
      hvala na preciznim odgovorima,razmišljanjima i primjerima
    • objavio saltyl
      Pozdrav, 
      trebao bi mi mali savjet/uputa vezano za provođenje ovrhe unutar EU, a van HR.
      Dakle trebalo bi ovršiti kupca (vps preko 40k kn), poslana je ovrha na temelju vjerodostojne isprave jb u Zadru, no s. služba u Kninu je odbacila ovršni prijedlog obzirom ovršenik ima prijavljeno prebivalište u inozemstvu (Luksemburg) na NEPOZNATOJ ADRESI.
      Moje pitanje glasi, može li se i putem kojih kanala saznati točno prebivalište te kada se sazna kome i u kakvoj proceduri se provodi ovrha za osobe sa prebivalištem u drugoj zemlji članici EU?
      Puno hvala na pomoći...

• objavio amoretto
      Pozdrav!
      Najmoprimac je unajmio garažu, a nakon par mjeseci plaćanja prestao je plaćati garažu, ne javlja se na telefon i vlasnik/najmodavac s njim ne može stupiti u kontakt. Vlasnik je prepilio lokot i u svojoj garaži našao tuđe zaključano vozilo (bez tablica, izvana se ne vidi broj šasije), koje je vjerojatno najmoprimac ostavio. Vozilo je iz ranih 90ih, ni po čemu posebno, po slobodnoj procjeni za otpad. Za sad se ne zna što je u prtljažniku. Što vlasnik garaže može ili treba učiniti da se riješi vozila iz svoje garaže? Koja su mu prava i obveze? Otpad za odvoz vjerojatno traži dokaz o vlasništvu. S obzirom da nema ključa vozilo je teško i odtegliti pa i izgurati iz objekta.
  • Online korisnici