Jump to content

Dostava pismena na krivu adresu - boravište drugdje


excrucio

Preporučene objave

Dragi svi, molim pomoć.

Naime, ja sam u Zagrebu, i imam normalno prijavljeno boravište tu od kako sam se doselio.

Nešto mi šalju iz ministarstva prostornog uređenja. Nekakav prekršajni nalog. To mi je majka rekla koja je doma u Slavoniji. I ne znam ni šta više ili točnije.

S obzirom da mene više od godinu dana nema na toj adresi (selio sam se 2 puta) i imam uvijek uredovno prijavljeno boravište na adresi na kojoj se nalazim, očekujem da pošalju tu gdje mi je boravište.
Prvi puta je poštar dolazio i rekao mojoj majci da ne diže ništa jer je to nešto za mene i da će on to vratiti pa neka oni šalju na adresu boravišta. To je bilo prije nekih 2 mjeseca.

Danas opet dolazi nešto takvo i naravno opet nitko to ne želi podići.
Za početak, nemam pojam ni od prilike što bi to moglo biti. Ne sjećam se da sam igdje krivo parkirao ili nešto takvo, da sam napravio neku štetu ili slično. Ni ne znam što bi iz tog ministarstva uopće moglo biti.

Ne izbjegavam plaćanje, ali ako mene netko može j... (kao i sve nas) kada "fali jedan papir" pa moram ići u drugi grad zbog gluposti jer je njima teško se javiti na telefon, neka onda se i oni potrude poslati na pravu adresu koja je uredno prijavljena. Također, kako imam mali paušalni obrt porezna mi lijepo sve šalje na adresu boravište kako i jde. Što znači, zna i porezna i MUP gdje mi je boravište i gdje se nalazim.

 

Što mi je činiti?

Praviti se lud i čekati da pošalju na pravu adresu (a postoji mogućnost da se opet selim pa opet mijenjam boravište)?

 

Potražio sam se i na https://e-oglasna.pravosudje.hr/     Ali nema ama baš ništa nikada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili se čuti s njima ili čekati da ti dođe na adresu boravišta. Oni nemaju uvid u evidenciju prebivališta/boravišta, ali ako ti neće moći uručiti na adresi prebivališta, tražit će od policije podatak o boravištu, pa će ti poslati na boravište. Zapravo, tako bi trebali, a kako točno budu...

Problem je ako oglase na oglasnoj ploči, pa ti prođu rokovi za žalbu (ne znamo o čemu se radi, pa je i to jedna od mogućnosti)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , excrucio je napisao:

 

Nešto mi šalju iz ministarstva prostornog uređenja. Nekakav prekršajni nalog. 

Potražio sam se i na https://e-oglasna.pravosudje.hr/     Ali nema ama baš ništa nikada.

Ne bi smjelo bit na toj oglasnoj ako nalog šalje to ministarstvo.

Poštar bi trebao na dostavnicu napisat adresu gdje si se preselio.

A možeš se mailom obratit tome ministarstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija